Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWP11064TW

Pralka ELECTROLUX EWP11064TW

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWP11064TW, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 6 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, łatwe pracowanie, funkcja opóźnionego startu; programy Jedwab, Jeans, 5 Koszul, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11064tw?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewp11064tw

ELECTROLUX EWP11064TW reprezentuje ten rodzaj urządzeń pralniczych, które ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność, a zarazem niski stopień skomplikowania obsługi, są najbardziej pożądanym rodzajem sprzętu na rynku. Kilkanaście programów prania zapewnia możliwość precyzyjnego wyboru optymalnej opcji prania do każdego rodzaju odzieży (od wełny i jedwabiu, poprzez wyroby dżinsowe, aż do prania pościeli i koców). W wielu wypadkach, EWP11064TW doskonale sprawdza się jako alternatywa dla profesjonalnej pralni. Oszczędność czasu i pieniędzy staje się wobec tego faktu oczywista. Dodatkowo, jak urządzenie z gruntu obliczone na ochronę środowiska naturalnego, a co za tym idzie zużywające mniej energii niż najbardziej energooszczędne pralki tej klasy obecne w sprzedaży, model generuje dodatkowe oszczędności dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Dodatkowe funkcje, w które wyposażono pralkę, pozwalają doskonale zadbać o odzież, poddawaną procesowi prania.

Fuzzy Logic, w który wyposażono model ELECTROLUX EWP11064TW to system inteligentnego zarządzania zużyciem wody podczas prania. Dzięki systemowi pralka pobiera tylko minimalną ilość wody konieczną do efektywnego prania w ramach określonego przez użytkownika programu prania i wielkości wsadu. Dzięki działaniu Fuzzy Logic optymalizowane jest również zużycie energii pobieranej przez urządzenie w celu podgrzania wody wykorzystywanej podczas prania.

Niezwykle użytecznym rozwiązaniem, w które wyposażono pralkę EWP11064TW jest opracowana przez konstruktorów z ELECTROLUX-a funkcja TimeManager. TimeManager umożliwia użytkownikowi samodzielne określenie czasu trwania programu prania. Ustalony automatycznie przez urządzenie czas trwania programu może być, w zależności od potrzeb użytkownika skracany lub wydłużany. Zarówno w przypadku skrócenia jak i wydłużenia czasu trwania proces prania daje takie same, doskonałe efekty. Należy zaznaczyć, że wydłużenie czasu trwania optymalizuje fazę podgrzewania wody przez co pralka pobiera mniej energii i pranie jest bardziej ekologiczne. Szybsze podgrzanie wody jest bardziej energochłonne, ale pranie jest krótsze.

Pralka EWP11064TW posiada automatyczny system kontroli wyważenia bębna – rozpoznaje brak wyważenia załadowania bębna i równomiernie rozmieszcza pranie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. Zapobiega to nadmiernemu hałasowi i uniemożliwia „chodzenie” pralki podczas wirowania.

Dzięki czujnikowi piany pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie detergentów z pranej odzieży. Czujnik rozpoznaje nadmiar piany, a następnie, jeśli zajdzie taka potrzeba zwiększa ilość pobieranej wody i wydłuża cykl płukania.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania. Dotykowy panel sterowania służy do uruchamiania dodatkowych funkcji prania, zmiany temperatury prania oraz intensywności wirowania. Wyboru dokonuje się przez lekki dotyk, a parametry prania określone przez użytkownika sygnalizowane są zapalonymi diodami. Wyświetlacz LCD pokazuje przebieg programu prania oraz czas pozostający do jego zakończenia.

Pralka ELECTROLUX EWP11064TW posiada następujące programy prania:

 • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
 • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
 • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
 • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
 • Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;
 • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder.
 • Jeans – do prania odzieży seansowej i dzianin;
 • Firany – specjalny program do prania firan i zasłon
 • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
 • 5 Koszul – odświeżający, szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
 • Płukanie, Odpompowywanie i Wirowanie.

Podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży można użyć dostępnej w modelu EWP11064TW opcji Prania wstępnego. Opcja ta dostępna jest dla wybranych programów, a jej uruchomienie powoduje wydłużenie programu prania.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka EWP11064TW jest wyposażona w opcję dodatkowego płukania. W ramach tej opcji pralka wykonuje kilka dodatkowych cykli płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Funkcja Łatwe prasowanie poprzez większy pobór wody podczas płukania oraz łagodne odwirowywanie zapobiega powstawaniu zagnieceń pranej odzieży. Ubrania są łagodnie odwirowywane, w taki sposób, że wielokrotnie zmieniają swoje położenie w bębnie. Ruchy bębna podczas wirowania rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWP11064TW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)165
Roczne zużycie wody (litry/rok)10208
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)500
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)60
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWP11064TW

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11064tw?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWP11064TW

Pralka ELECTROLUX EWP11062TW

Pralka ELECTROLUX EWP11062TW

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A++, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWP11062TW, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 6 kg, funkcje: Fuzzy Logic, Szybkie, możliwość opóźnienia startu; programy Jedwab, Jeans, 5 Koszul, dotykowy panel sterowania.

czytaj więcej

Opinie o pralce ELECTROLUX EWP11064TW

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)