Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem

Pralka ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem

Nowoczesna, ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A+++ (-10%), z maksymalnym wsadem 8 kg, TimeManager z funkcją EcoInfo, funkcje: Fuzzy Logic, ochrona przed zagnieceniami, AutoOff i ZeroStandby, możliwość zapisywania własnych programów, funkcja opóźnionego startu; programy parowe; duży wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewf1287hdw steamsystem?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewf1287hdw steamsystem

Pralka ELECTROLUX EWF1287HDW reprezentuje ten rodzaj urządzeń pralniczych, które ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność, a zarazem niski stopień skomplikowania obsługi, są najbardziej pożądanym rodzajem sprzętu na rynku. Kilkanaście programów pralki zapewnia możliwość precyzyjnego wyboru optymalnej opcji prania do każdego rodzaju odzieży (od wełny i jedwabiu, poprzez wyroby dżinsowe, aż do prania pościeli i kołder). W wielu wypadkach, EWF1287HDW doskonale sprawdza się jako alternatywa dla profesjonalnej pralni. Oszczędność czasu i pieniędzy staje się wobec tego faktu oczywista. Dodatkowo, jak urządzenie z gruntu obliczone na ochronę środowiska naturalnego, a co za tym idzie zużywające mniej energii niż najbardziej energooszczędne pralki tej klasy obecne w sprzedaży, EWF1287HDW generuje dodatkowe oszczędności dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Dodatkowe funkcje, w które wyposażono pralkę, pozwalają doskonale zadbać o odzież, poddawaną procesowi prania.

Model ELECTROLUX EWF1287HDW wyposażony został w niezawodny i energooszczędny silnik inwerterowy. Silnik nie posiada w swojej konstrukcji tradycyjnych szczotek przez co jego praca jest bardzo cicha, zapewniając w ten sposób pełny komfort użytkowania.

Niski poziom hałasu pralka zawdzięcza również automatycznemu systemowi kontroli wyważenia. System ten powoduje równomierne rozłożenie prania w bębnie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. Dzięki temu systemowi znacznie zmniejsza się poziom hałasu podczas wirowania. Nawet jeśli ubrania nie są w bębnie rozłożone właściwie, pralka z systemem kontroli wyważenia bębna automatycznie wyeliminuje wibracje, co skutecznie wyciszy pracę urządzenia w czasie wirowania.

Fuzzy Logic, w który wyposażony został model ELECTROLUX EWF1287HDW to system inteligentnego zarządzania zużyciem wody podczas prania. Dzięki systemowi pralka pobiera tylko minimalną ilość wody konieczną do efektywnego prania w ramach określonego przez użytkownika programu prania i wielkości wsadu. Dzięki działaniu Fuzzy Logic optymalizowane jest również zużycie energii pobieranej przez urządzenie w celu podgrzania wody wykorzystywanej podczas prania.

Pralka ELECTROLUX EWF1287HDW posiada SteamSystem, który umożliwia szybkie odświeżenie odzieży bez konieczności prania. Jest to wyjątkowe udogodnienie w przypadku odzieży, której pranie możliwe jest wyłącznie w pralniach chemicznych. Dzięki parze wodnej, której cząsteczki delikatnie przenikają włókna tkanin, rozluźniają je i rozprostowują odzież poddana kąpieli parowej jest świeża i pozbawiona zagnieceń, a co za tym idzie nie wymaga prasowania.

Dzięki zastosowaniu w modelu ELECTROLUX EWF1287HDW funkcji TimeManager można dokładnie dopasować czas prania do wymagań użytkownika pralki. Pranie będzie trwało dokładnie tyle czasu, ile określimy. Po załadunku prania i wyborze programu na wyświetlaczu pojawi się przewidywany czas prania automatycznie określony przez urządzenie. W zależności od potrzeb, dzięki funkcji TimeManager czas ten można wydłużyć lub skrócić zapewniając ten sam doskonały efekt prania. Wydłużenie cyklu prania jest mniej energochłonne, dzięki zoptymalizowaniu procesu podgrzewania wody. Skracając czas prania woda podgrzewana jest szybciej przez co proces prania wykorzystuje więcej energii.

Dzięki funkcji EcoInfo, w którą wyposażony został model ELECTROLUX EWF1287HDW użytkownik ma możliwość wybrania takich ustawień programu, które pozwolą na wykonanie efektywnego prania przy jak najmniejszym zużyciu energii. EcoInfo podaje informację na temat efektywności energetycznej wybranych przez użytkownika parametrów programu prania – czas trwania, temperatura, waga wsadu. Zmieniając te parametry wybrać można najbardziej optymalne ustawienia programu, przy których efekt prania pozostanie taki sam, ale pranie będzie bardziej oszczędne.

Dzięki czujnikowi piany pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie detergentów z pranej odzieży. Czujnik rozpoznaje nadmiar piany, a następnie, jeśli zajdzie taka potrzeba zwiększa ilość pobieranej wody i wydłuża cykl płukania.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania. Pralka posiada dotykowy wyświetlacz LCD, który pozwala na wybór funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę obrotów wirowania. Każdorazowo wybrane parametry prania widoczne są na wyświetlaczu LCD. Wyświetlacz pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Pralka ELECTROLUX EWF1287HDW posiada następujące programy prania:

  • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
  • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
  • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
  • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
  • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
  • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder.
  • 14 minut – szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
  • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
  • Jeans – do prania odzieży jeansowej i dzianin;
  • Płukanie oraz Odpompowywanie i Wirowanie.

Ponadto wyposażona jest w programy parowe – programy czyszczące do tkanin bawełnianych i syntetycznych oraz program odświeżający.

Dla wybranych programów możliwe jest wykonanie prania wstępnego. Wyboru opcji Prania wstępnego można użyć w przypadku prania bardzo zabrudzonej odzieży. Program prania jest wtedy dłuższy.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

 – bardzo ciche – wybranie opcji powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania oraz pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu bęben będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstawaniu zagnieceń. Opcja ta jest szczególnie użyteczna podczas prania nocnego.

Dodatkowe płukanie dostępne w modelu ELECTROLUX EWF1287HDW to opcja powodująca wykonanie kilku dodatkowych faz płukania w cyklu prania. Dodane fazy płukania zapewniają bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Ulubione dostępna w modelu EWF1287HDW pozwala na określenie przez użytkownika indywidualnego, odmiennego od standardowych programu prania. Wykorzystując funkcję można wprowadzić do pamięci urządzenia indywidualne ustawienie temperatury prania, ilości obrotów wirowania i dodatkowych opcji prania. Uruchomienie określonego i zapamiętanego przez pralkę indywidualnego programu prania jest wtedy łatwe i nie wymaga każdorazowego wprowadzania żądanych parametrów.

Funkcja Łatwe prasowanie poprzez większy pobór wody podczas płukania oraz łagodne odwirowywanie zapobiega powstawaniu zagnieceń pranej odzieży. Ubrania są łagodnie odwirowywane, w taki sposób, że wielokrotnie zmieniają swoje położenie w bębnie. Ruchy bębna podczas wirowania rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

AutoOff+ZeroStandby to funkcje zapewniające całkowite wyłączenie urządzenia po zakończeniu procesu prania. W odróżnieniu od standardowych pralek, w modelu ELECTROLUX EWF1287HDW dzięki funkcji AutoOff+ZeroStandby wyłączony zostaje również tryb „czuwania” dzięki czemu pralka w ogóle nie pobiera energii przez co jest bardziej ekologiczna.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem

Roczne zużycie energii (kWh/rok)162
Roczne zużycie wody (litry/rok)11031
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)605
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)51
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)73

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweTak
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewf1287hdw steamsystem?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem

Pralka ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem

Pralka ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A+++, z maksymalnym wsadem 7 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, łatwe prasowanie, funkcja opóźnionego startu; programy parowe; duży wyświetlacz LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)