Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem

Pralka ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A+++, z maksymalnym wsadem 7 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, łatwe prasowanie, funkcja opóźnionego startu; programy parowe; duży wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewf1276gdw steamsystem?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewf1276gdw steamsystem

ELECTROLUX EWF1276GDW to pralka w pełni wykorzystująca możliwości, jakie daje zaawansowana technologia w produkcji sprzętu AGD. Bogactwo programów oraz zaskakująca funkcjonalność opcji dodatkowych, pozwalają nazwać EWF1276GDW prawdziwym pionierem na rynku urządzeń pralniczych. Dodatkowym atutem pralki jest jej wysoka klasa energetyczna. Po tym względem, model kwalifikuje się do zaliczenia do klasy efektywności energetycznej A+++. Urządzenie, przy całym bogactwie możliwości technologicznych i ustawień dodatkowych, jest zaskakująco proste w obsłudze. Wybranie optymalnej opcji prania, dzięki czytelnemu programatorowi, staje się dziecinnie łatwe. Ciekawy design pralki to dodatkowy plus, dzięki pięknej linii estetycznej, urządzenie nie wymaga zabudowy i może stanowić prawdziwą ozdobę kuchni lub łazienki.

Pralka ELECTROLUX EWF1276GDW to urządzenie wydajne i bardzo ciche. Dzięki zastosowanemu w pralce automatycznemu systemowi kontroli wyważenia, pranie w bębnie jest rozkładane równomiernie co zapobiega nadmiernemu hałasowi oraz ewentualnym uszkodzeniom pralki przy intensywnym wirowaniu. System rozpoznaje brak wyważenia wsadu bębna i poprzez kilkukrotne próby delikatnego wirowania równomiernie rozkłada pranie w bębnie.

Fuzzy Logic – technologia, w którą wyposażony jest model ELECTROLUX EWF1276GDW, zapewnia optymalizację zużycia wody podczas prania. System rozpoznaje wielkość wsadu i pralka zużywa tylko minimalną ilość wody konieczną do efektywnej realizacji wybranego programu prania. Dzięki systemowi pralka zużywa mnie energii niezbędnej do podgrzania wody podczas prania.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem dostępnym w modelu ELECTROLUX EWF1276GDW jest zastosowanie programów parowych zamiast funkcji tradycyjnie rozumianego prania. Dzięki funkcji SteamSystem na odzież znajdującą się w bębnie kierowana jest para wodna, która dzięki swoim właściwościom przenika włókna tkanin, rozprostowuje je, rozluźnia i absorbuje zapachy. Delikatną odzież można skutecznie odświeżyć i pozbawić zagnieceń poprzez użycie pary zamiast kąpieli wodnej. W ten sposób odzież świeżo pachnie i nie wymaga prasowania. Efekty te są osiągalne w znacznie krótszym czasie, niż wymagałby tego klasyczny program prania.

Funkcja TimeManager, którą posiada model EWF1276GDW pozwala dopasować długość cyklu prania do indywidualnych wymagań posiadacza pralki. Automatycznie ustalony przez pralkę czas trwania wybranego programu prania (widoczny na wyświetlaczu po załadunku i wyborze programu), w zależności od potrzeb można skrócić lub wydłużyć. Zarówno skrócenie jak i wydłużenie programu zapewnia ten sam doskonały efekt prania. Wydłużenie programu prania zmniejsza pobór energii przez pralkę, gdyż zoptymalizowana jest faza podgrzewania wody wykorzystywanej w praniu.

Dzięki czujnikowi piany pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie detergentów z pranej odzieży. Czujnik rozpoznaje nadmiar piany, a następnie, jeśli zajdzie taka potrzeba zwiększa ilość pobieranej wody i wydłuża cykl płukania.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania. Model ELECTROLUX EWF1276GDW wyposażony jest w dotykowy panel sterowania umożliwiający wybór dodatkowych funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę intensywności wirowania. Określone przez użytkownika parametry prania i wybrane funkcje widoczne są na wyświetlaczu. Na wyświetlaczu LCD znajduje się również informacja na temat przewidywanego czasu do zakończenia prania.

Pralka ELECTROLUX EWF1276GDW posiada następujące programy prania:

  • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
  • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
  • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
  • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
  • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
  • Jeans – do prania odzieży jeansowej i dzianin;
  • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder.
  • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
  • 14 minut – szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
  • Płukanie oraz Odpompowywanie i Wirowanie.

Ponadto wyposażona jest w programy parowe – programy czyszczące do tkanin bawełnianych i syntetycznych oraz program odświeżający.

Dla wybranych programów możliwe jest wykonanie prania wstępnego. Wyboru opcji Prania wstępnego można użyć w przypadku prania bardzo zabrudzonej odzieży. Program prania jest wtedy dłuższy.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

 – bardzo ciche – wybranie opcji powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania oraz pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu bęben będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstawaniu zagnieceń. Opcja ta jest szczególnie użyteczna podczas prania nocnego.

Dodatkowe płukanie dostępne w modelu EWF1276GDW to opcja zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka wykonuje dodatkowe cykle płukania podczas procesu prania. Wybór opcji dodatkowe płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Łatwe prasowanie poprzez większy pobór wody podczas płukania oraz łagodne odwirowywanie zapobiega powstawaniu zagnieceń pranej odzieży. Ubrania są łagodnie odwirowywane, w taki sposób, że wielokrotnie zmieniają swoje położenie w bębnie. Ruchy bębna podczas wirowania rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem

Roczne zużycie energii (kWh/rok)167
Roczne zużycie wody (litry/rok)8399
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)522
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)56
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)73

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweTak
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewf1276gdw steamsystem?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem

Pralka ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem

Pralka ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWF1287HDW SteamSystem, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A+++ (-10%), z maksymalnym wsadem 8 kg, TimeManager z funkcją EcoInfo, funkcje: Fuzzy Logic, ochrona przed zagnieceniami, AutoOff i ZeroStandby, możliwość zapisywania własnych programów, funkcja opóźnionego startu; programy parowe; duży wyświetlacz LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce ELECTROLUX EWF1276GDW SteamSystem

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)