Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWF1076GDW SteamSystem

Pralka ELECTROLUX EWF1076GDW SteamSystem

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWF1076GDW SteamSystem, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+++, z maksymalnym wsadem 7 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, łatwe pracowanie, funkcja opóźnionego startu; programy parowe; duży wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewf1076gdw steamsystem?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewf1076gdw steamsystem

ELECTROLUX EWF1076GDW to wyzwanie rzucone nowoczesnej technologii w służbie jej wykorzystania do produkcji sprzętu AGD. Jest to pralka tyleż funkcjonalna, co prosta w użytkowaniu. Kilkanaście programów prania oraz programy parowe pozwala na takie dopasowanie cyklu prania do rodzaju odzieży (i nie tylko, ponieważ EWF1076GDW nadaje się również do prania pościeli i kołder), że bez najmniejszych obaw użytkownik może być pewny doskonałego efektu prania. Dodatkowe funkcje pralki, dzięki precyzji z jaką je opracowano, czyni proces prania stuprocentowo bezpiecznym dla odzieży. Klasa efektywności energetycznej tej pralki to aż A+++. Skutki prania dla środowiska naturalnego dzięki tak niskiemu zużyciu energii, są znikome.

Pralka posiada automatyczny system wyważenia bębna. Dzięki systemowi, poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania pranie w bębnie rozkładane jest w sposób równomierny. Równomierne rozłożenie prania w bębnie podczas intensywnego wirowania eliminuje wibracje i znacznie redukuje powstający hałas.

Dzięki zastosowanej w modelu ELECTROLUX EWF1076GDW technologii Fuzzy Logic pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody.

Szczególnym udogodnieniem jest wyposażenie modelu EWF1076GDW w innowacyjną funkcję SteamSystem. SteamSystem to funkcja wykorzystująca parę wodną do dezynfekcji i odświeżenia krótko noszonej odzieży. Para wodna dzięki swym właściwościom delikatnie wnika w włókna tkanin rozprostowując je i wygładzając. Odzież poddana kąpieli parowej świeżo pachnie i pozbawiona jest zagnieceń. Odświeżający program parowy można stosować do odzieży, która może być prana jedynie w pralniach chemicznych.

Dzięki zastosowaniu w modelu ELECTROLUX EWF1076GDW funkcji TimeManager można dokładnie dopasować czas prania do wymagań użytkownika pralki. Pranie będzie trwało dokładnie tyle czasu, ile określimy. Po załadunku prania i wyborze programu na wyświetlaczu pojawi się przewidywany czas prania automatycznie określony przez urządzenie. W zależności od potrzeb, dzięki funkcji TimeManager czas ten można wydłużyć lub skrócić zapewniając ten sam doskonały efekt prania. Wydłużenie cyklu prania jest mniej energochłonne, dzięki zoptymalizowaniu procesu podgrzewania wody. Skracając czas prania woda podgrzewana jest szybciej przez co proces prania wykorzystuje więcej energii.

Pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie prania z detergentów. Dzięki czujnikowi piany urządzenie wykrywa jej nadmiar i zwiększa intensywność płukania poprzez wydłużenie cyklu oraz większy pobór wody.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania. Model ELECTROLUX EWF1076GDW wyposażony jest w dotykowy panel sterowania umożliwiający wybór dodatkowych funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę intensywności wirowania. Określone przez użytkownika parametry prania i wybrane funkcje widoczne są na wyświetlaczu. Na wyświetlaczu LCD znajduje się również informacja na temat przewidywanego czasu do zakończenia prania.

Pralka ELECTROLUX EWF1076GDW posiada następujące programy prania:

  • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
  • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
  • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
  • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
  • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
  • Jeans – do prania odzieży jeansowej i dzianin;
  • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder.
  • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
  • 14 minut – szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
  • Płukanie oraz Odpompowywanie i Wirowanie.

Ponadto wyposażona jest w programy parowe – programy czyszczące do tkanin bawełnianych i syntetycznych oraz program odświeżający.

Dla wybranych programów możliwe jest wykonanie prania wstępnego. Wyboru opcji Prania wstępnego można użyć w przypadku prania bardzo zabrudzonej odzieży. Program prania jest wtedy dłuższy.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

 – bardzo ciche – wybranie opcji powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania oraz pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu bęben będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstawaniu zagnieceń. Opcja ta jest szczególnie użyteczna podczas prania nocnego.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję dodatkowego płukania. W ramach tej opcji pralka wykonuje kilka dodatkowych cykli płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Dostępna w modelu EWF1276GDW funkcja Łatwe prasowanie istotnie redukuje ilość zagnieceń pranej odzieży. Większa ilość wody pobieranej przez urządzenie podczas płukania oraz łagodne odwirowanie powodują, że wyprana odzież nie jest zmięta i jej prasowanie nie jest uciążliwe.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWF1076GDW SteamSystem

Roczne zużycie energii (kWh/rok)167
Roczne zużycie wody (litry/rok)8399
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)522
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)56
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)73

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWF1076GDW SteamSystem

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweTak
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewf1076gdw steamsystem?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWF1076GDW SteamSystem

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce ELECTROLUX EWF1076GDW SteamSystem

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)