Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL

Pralka BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL

Nowoczesna, ładowana od frontu, pralka automatyczna BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL, w klasie energetycznej A+++, zakresem wirowania 400-1400 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, systemem oszczędnego zarządzania wodą WaterPerfect, wyposażona w specjalne programy prania Pierze/Puch, Jeans, Koszule/Bluzy, Bardzo delikatne, Sport/Fitness, super krótki 15', Mix, Wełna, Delikatne oraz opcje ochrona przed zagnieceniami, woda plus, ecoPerfect, TimePerfect.
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Was28463pl?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Was28463pl

Pralka BOSCH WAS28463PL to nowoczesny model pralki pozwalający wykonać efektywne pranie oszczędzając wodę, energię jaki czas. Konstruktorzy z BOSCH wyposażyli pralkę w wiele funkcjonalności dzięki którym pranie jest skuteczne i komfortowe. Model BOSH WAS28463PL posiada system VarioPerfect, który umożliwia użytkownikowi wybór pomiędzy praniem wyjątkowo szybkim lub też bardzo oszczędnym. W przypadku wyboru prania o skróconym czasie trwania należy wybrać opcję TimePerfec. Czas prania zostanie wówczas skrócony nawet o 60% w stosunku do standardowego. Wybierając opcję ecoPerfec minimalizuje się pobór energii do przeprowadzenia procesu prania. Cykl prania jest wówczas dłuższy niż standardowy, ale pralka zużywa wówczas zaledwie 0,13 kWh na 1 kg prania czyli o 30% mniej niż pralki w klasie energetycznej A. Niezależnie od wyboru opcji (TimePerfect, ecoPerfect) pranie odznacza się taką samą efektywnością.

Pralka BOSCH WAS 28463PL wyposażona jest w system WaterPerfect. Jest to system inteligentnego zarządzania zużyciem wody podczas prania. Dzięki systemowi pralka pobiera tylko minimalną ilość wody konieczną do efektywnego prania w ramach określonego przez użytkownika programu prania i wielkości wsadu. Wykorzystanie specjalnej struktury ścian bębna WaveDrum oraz najnowszej technologii 3D sprawia, że wszystkie tkaniny prane są w najbardziej optymalnych dla swoich właściwości warunkach, a proces prania nie powoduje uszkodzeń. System WaterPerfect zapewnia również samoczyszczenie szuflad na detergenty wykorzystywane w praniu.

W modelu BOSH WAS28463PL proces prania przebiega w oparciu o System 3D AquaSpar. System ten zapewnia równomierne zraszanie wsadu podczas procesu prania przez potrójne asymetryczne zabieraki. Zapewnia to intensywne nawilżenie, a tym samym wyjątkową skuteczność prania.

Pralka BOSCH WAS28463PL to urządzenie skonstruowane przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych. Wyposażona została w system automatyki wagowej, który automatycznie dopasowuje czas prania do wagi i wielkości wsadu. Przy mniejszym wsadzie pralka automatycznie pobiera mniej energii i zużywa mniej wody, a proces prania trwa krócej.

Ponadto pralka BOSCH WAS28463PL posiada automatyczny system kontroli wyważenia – rozpoznaje brak wyważenia załadowania bębna i równomiernie rozmieszcza pranie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. Jeśli dochodzi do bardzo niekorzystnego rozmieszczenia prania prędkość obrotowa wirowania zostaje obniżona lub całe wirowanie zostaje anulowane.

Model BOSCH WAS28463PL wyposażony został w nowoczesny silnik EcoSilence Drive. Jest to niezwykle wydajny silnik, posiadający dużą moc przy minimalnych stratach energii. Konstrukcja silnika EcoSilence Drive oparta jest na rozwiązaniach technologicznych wykorzystywanych m.in. w turbinach wiatrowych. Silniki tego typu SA niezwykle energooszczędne – pralki wyposażone w EcoSilence Drive zużywają o 30% mniej energii niż zakłada najlepsza klasa efektywności energetycznej A. Elementy silnika zbudowane są z najlepszej klasy materiałów przez co cały silnik jest praktycznie niezniszczalny.

Pralka posiada podświetlany bęben VarioSoft. VarioSoft to nowoczesny rodzaj bębna, który w swej konstrukcji i strukturze wzorowany jest na kropli wody. Struktura bębna i nowe zabieraki sprawiają, że podczas prania tkanin delikatnych wchodzą one w kontakt jedynie z płaską stroną kropelek i zabieraków co czyni proces prania bardzo delikatnym i zapobiega zniszczeniu tkanin. Na tkaniny grubsze i bardziej zabrudzone woda działa z większą siłą, gdyż stykają się one ze stromą stroną kropelek i zabieraków. Bęben VarioSoft stwarza unikalne warunki do efektywnego i bezpiecznego prania zarówno delikatnej bielizny jak i mocno zabrudzonej odzieży.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa urządzenia, konstruktorzy BOSCH-a wyposażyli model WAS28463PL w wielostopniowy system ochrony przed zalaniem. System zapewnia bezpieczne doprowadzenie wody do pralki dzięki zastosowaniu węża dopływowego testowanego pod ciśnieniem kilkukrotnie większym niż standardowe ciśnienie zasilania, ochronę przed przelaniem i zalaniem. W skład systemu wchodzi również elektryczna blokada drzwi pralki.

Pralka BOSH WAS28463PL jest ładowana od frontu. Załadunek ułatwiają duże drzwiczki o średnicy 32 cm i kącie otwarcia wynoszącym 165°. Dodatkowym udogodnieniem jest podświetlenie bębna.

Po lewej stronie panelu sterowania znajduje się szuflada dozownika posiadająca trzy komory na: środki piorące, środki do zmiękczania wody, wywabiacze plam czy wybielacze. Pralka posiada specjalną wkładkę do środków piorących w płynie. W celu racjonalnego i oszczędnego używania środków piorących pralka wyposażona jest we wskaźnik przedozowania. W przypadku użycia zbyt dużej ilości środka piorącego na wyświetlaczu pojawia się stosowny komunikat. W srodkowej części panelu znajduje się duży wyświetlacz LED oraz sensory uruchamiające funkcje TimePerfect i ecoPerfect oraz dodatkowe opcje prania. Wyboru programu prania dokonuje się poprzez pokrętło programatora znajdujące się w prawej części panelu sterowania. Aktywacja dodatkowych funkcji prania, zmiana temperatury prania oraz intensywności wirowania dokonywana jest za pomocą sensorowego panelu TouchControl. Panel obsługuje się przez lekki dotyk, a wybrane przez użytkownika parametry prania widoczne są na dużym wyświetlaczu LED, który pokazuje również czas pozostający do zakończenia prania.

Model BOSCH WAS28463PL posiada 11 standardowych programów prania.

Bawełna – program umożliwia pranie wytrzymałych tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę wody. Przy wyborze tego programu maksymalny wkład to aż 8 kg. Standardowa temperatura prania to 60°C, aczkolwiek można ją zwiększyć do 90°C co jest szczególnie ważne przy praniu bardzo zabrudzonej bawełnianej pościeli.

Bardzo delikatne – program umożliwia pranie bardziej delikatnych tkanin lnianych i bawełnianych nie nadających się do prania w wysokiej temperaturze.

Syntetyki – program do prania tkanin z włókien syntetycznych i mieszanych.

Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.

Jeans – do prania ciemnych tkanin bawełnianych i syntetycznych.

Koszule/bluzy – przeznaczony do prania niewymagających prasowania koszul oraz bluzek z bawełny, lnu, tkanin syntetycznych i mieszanych.

Pierze/Puch – w ramach tego programu można prać kurtki puchowe nadające się do prania w pralkach, a także poduszki i kołdry puchowe.

Delikatne/Jedwab – program przeznaczony do prania bardzo delikatnych wyrobów tekstylnych z jedwabiu, satyny, syntetyków lub włókien mieszanych (jedwabna bielizna, apaszki etc.).

Wełna – delikatny program zapobiegający kurczeniu się wyrobów wełnianych. Przeznaczony do prania odzieży wełnianej oraz ze znaczna domieszką wełny, w tym również nadających się wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu uwzględnione są dłuższe przerwy w praniu, co umożliwia spoczywanie tkanin w roztworze środka piorącego. Dzięki temu proces prania przebiega bardzo łagodnie – nie niszczy odzieży. Program przeznaczony jest do prania tkanin z wełny pochodzenia zwierzęcego np. angory, lamy, alpaki, owcy.

Super krótki 15’ – błyskawiczny program, w którym cykl prania trwa zaledwie 15 minut, przeznaczony do prania niewielkiej ilości lekko zabrudzonej odzieży.

Sport Fitness – program opracowany do prania odzieży sportowej i rekreacyjnej wykonanej z mikrofibry.

Ponadto pralka BOSCH WAS28463PL umożliwia wykonanie niezależnych od całościowego procesu prania czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka BOSH WAS28463PL jest wyposażona w opcję WodaPlus. W ramach tej opcji pralka pobiera dodatkowo 2 l wody do płukania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

W modelu dostępna jest funkcja mniej zagnieceń. Funkcja ochrony przed zagnieceniami znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób eliminujący powstawanie zagnieceń.

Pralka BOSCH WAS28463PL wyposażona jest w funkcję gotowe za. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

Zakończenie prania każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem, którego natężenie można regulować.

W swojej konstrukcji pralka wyposażona jest w specjalne maty, które maksymalnie redukują powstający podczas prania hałas.

Parametry techniczne pralki BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL

Roczne zużycie energii (kWh/rok)189
Roczne zużycie wody (litry/rok)10500
Wysokość (mm)842
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)51
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)72

Wyposażenie pralki BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Was28463pl?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL

Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL

Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Energooszczędna, ładowana od frontu, pralka automatyczna BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL, w klasie energetycznej A+++(-10%), zakresem wirowania 400-1400 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, systemem oszczędnego zarządzania wodą WaterPerfect, wyposażona w specjalne programy prania Pierze/Puch, Jeans, Koszule/Bluzy, Bardzo delikatne, Sport/Fitness, super krótki 15', Mix, Wełna, Delikatne oraz opcje ochrona przed zagnieceniami, woda plus, ecoPerfect, TimePerfect

czytaj więcej

Opinie o pralce BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)