Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL

Pralka BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL

Nowoczesna, ładowana od frontu, pralka automatyczna BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL, w klasie energetycznej A+++, zakresem wirowania 400-1200 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, systemem oszczędnego zarządzania wodą WaterPerfect, wyposażona w specjalne programy prania Pierze/Puch, Jeans, Koszule/Bluzy, Bardzo delikatne, Sport/Fitness, super krótki 15', Mix, Wełna, Delikatne oraz opcje ochrona przed zagnieceniami, woda plus, ecoPerfect, TimePerfect
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Logixx8 varioperfect was24463pl?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Logixx8 varioperfect was24463pl

Pralka BOSCH WAS24463PL to model, który dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii pozwala przeprowadzić pranie bardzo skutecznie i bardzo oszczędnie. Pralka posiada system System VarioPerfect, który daje możliwość wyboru jednej z dwóch alternatywnych opcji – prania bardzo szybkiego (opcja TimePerfect), w którym standardowy program prania zostaje skrócony nawet o 60% lub prania dłuższego przy znacznym zredukowaniu poboru energii (opcja ecoPerfect). W przypadku wyboru Opcji ecoPerfect pobór energii jest o 30% niższy niż w pralkach o klasie energetycznej A. Zarówno w przypadku wyboru opcji TimePerfect jaki i ecoPerfect efektywność prania jest identyczna.

Ponadto konstruktorzy BOSCH-a wyposażyli model w system WaterPerfect. WaterPerfect to system opracowany w celu jak najbardziej optymalnego zużycia wody podczas prania. W zależności od wyboru programu prania i wielkości wsadu, pralka pobierze minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia jak najbardziej efektywnego procesu prania. Dzięki nowoczesnej technologii sensorowej 3D oraz specjalnym właściwościom ścian bębna (WaveDrum) tkaniny prane są w idealnych warunkach przez co nawet wielokrotne ich pranie nie powoduje zniszczeń.

W ramach systemu WaterPerfect ściany szuflad na detergenty posiadają skalę co istotnie ułatwia dozowanie środków piorących i sprawia, że miarka do dozowania nie jest potrzebna. Istotną zaletą systemu WaterPerfect jest automatyczne samoczyszczenie się szuflad na detergenty po każdym praniu – nie trzeba więc ich wyjmować i myć pod bieżącą wodą przez co dbanie o pralkę jest mniej absorbujące.

W celu jak najwyższej efektywności prania w modelu BOSCH WAS24463PL zastosowano system 3D AquaSpar. System ten zapewnia równomierne zraszanie wsadu podczas procesu prania przez potrójne asymetryczne zabieraki. Zapewnia to intensywne nawilżenie, a tym samym wyjątkową skuteczność prania.

Pralka BOSCH WAS24463PL wyposażona została w system automatyki wagowej, który rozpoznaje wagę wsadu i dopasowuje do niego czas prania. Zapewnia on w ten sposób optymalizację zużycia wody i energii w zależności od wielkości załadunku. Dzięki systemowi przy mniejszej wielkości wsadu pranie trwa krócej i jest bardziej oszczędne.

Dzięki zastosowanemu w pralce automatycznemu systemowi kontroli wyważenia, pranie w bębnie jest rozkładane równomiernie co zapobiega ewentualnym uszkodzeniom pralki przy intensywnym wirowaniu. System rozpoznaje brak wyważenia wsadu bębna i poprzez kilkukrotne próby delikatnego wirowania równomiernie rozkłada pranie w bębnie. Jeśli pranie rozmieści się niekorzystnie proces wirowania przebiega z mniejszą intensywnością lub może zostać anulowany.

Model BOSCH WAS24463PL wyposażony został w nowoczesny silnik EcoSilence Drive. Jest to niezwykle wydajny silnik, posiadający dużą moc przy minimalnych stratach energii. Konstrukcja silnika EcoSilence Drive oparta jest na rozwiązaniach technologicznych wykorzystywanych m.in. w turbinach wiatrowych. Silniki tego typu SA niezwykle energooszczędne – pralki wyposażone w EcoSilence Drive zużywają o 30% mniej energii niż zakłada najlepsza klasa efektywności energetycznej A. Elementy silnika zbudowane są z najlepszej klasy materiałów przez co cały silnik jest praktycznie niezniszczalny.

Pralka posiada podświetlany bęben VarioSoft. VarioSoft to nowoczesny rodzaj bębna, który w swej konstrukcji i strukturze wzorowany jest na kropli wody. Struktura bębna i nowe zabieraki sprawiają, że podczas prania tkanin delikatnych wchodzą one w kontakt jedynie z płaską stroną kropelek i zabieraków co czyni proces prania bardzo delikatnym i zapobiega zniszczeniu tkanin. Na tkaniny grubsze i bardziej zabrudzone woda działa z większą siłą, gdyż stykają się one ze stromą stroną kropelek i zabieraków. Bęben VarioSoft stwarza unikalne warunki do efektywnego i bezpiecznego prania zarówno delikatnej bielizny jak i mocno zabrudzonej odzieży.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa urządzenia, model WAS48463PL jest wyposażony w wielostopniowy system ochrony przed zalaniem. System zapewnia bezpieczne doprowadzenie wody do pralki dzięki zastosowaniu węża dopływowego testowanego pod ciśnieniem kilkukrotnie większym niż standardowe ciśnienie zasilania, ochronę przed przelaniem i zalaniem. W skład systemu wchodzi również elektryczna blokada drzwi pralki.

Pralka BOSH WAS24463PL jest ładowana od frontu. Załadunek ułatwiają duże drzwiczki o średnicy 32 cm i kącie otwarcia wynoszącym 165°. Dodatkowym udogodnieniem jest podświetlenie bębna.

Po lewej stronie panelu sterowania znajduje się szuflada dozownika posiadająca trzy komory na: środki piorące, środki do zmiękczania wody, wywabiacze plam czy wybielacze. Pralka posiada specjalną wkładkę do środków piorących w płynie. Pralka wyposażona jest we wskaźnik przedozowania i informuje o użyciu zbyt dużej ilości środka piorącego. Stosowna informacja pojawia się na wyświetlaczu. Wskaźnik ułatwia optymalne i jednocześnie oszczędne używanie środków piorących.

W srodkowej części panelu znajduje się duży wyświetlacz LED oraz sensory uruchamiające funkcje TimePerfect i ecoPerfect oraz dodatkowe opcje prania. Wyboru programu prania dokonuje się poprzez pokrętło programatora znajdujące się w prawej części panelu sterowania.

Uruchamianie dodatkowych funkcji prania, zmiana temperatury prania oraz intensywności wirowania dokonywana jest za pomocą panelu TouchControl. TouchControl to sensorowy panel, który za pomocą dotyku pozwala na wybór funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę obrotów wirowania. Każdorazowo wybór jest potwierdzony sygnałem dźwiękowym, a wybrane parametry prania widoczne są na dużym wyświetlaczu LED. Wyświetlacz pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Model BOSCH WAS24463PL posiada 11 standardowych programów prania. Dla programów Bawełna i Syntetyki dostępny jest również program prania wstępnego.

 • Bawełna – program umożliwia pranie wytrzymałych tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę wody. Przy wyborze tego programu maksymalny wkład to aż 8 kg. Standardowa temperatura prania to 60°C, aczkolwiek można ją zwiększyć do 90°C co jest szczególnie ważne przy praniu bardzo zabrudzonej bawełnianej pościeli.
 • Bardzo delikatne – program umożliwia pranie bardziej delikatnych tkanin lnianych i bawełnianych nie nadających się do prania w wysokiej temperaturze.
 • Syntetyki – program do prania tkanin z włókien syntetycznych i mieszanych.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Jeans – do prania ciemnych tkanin bawełnianych i syntetycznych.
 • Koszule/bluzy – przeznaczony do prania niewymagających prasowania koszul oraz bluzek z bawełny, lnu, tkanin syntetycznych i mieszanych.
 • Pierze/Puch – w ramach tego programu można prać kurtki puchowe nadające się do prania w pralkach, a także poduszki i kołdry puchowe.
 • Delikatne/Jedwab – program przeznaczony do prania bardzo delikatnych wyrobów tekstylnych z jedwabiu, satyny, syntetyków lub włókien mieszanych (jedwabna bielizna, apaszki etc.).
 • Wełna – delikatny program zapobiegający kurczeniu się wyrobów wełnianych. Przeznaczony do prania odzieży wełnianej oraz ze znaczna domieszką wełny, w tym również nadających się wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu uwzględnione są dłuższe przerwy w praniu, co umożliwia spoczywanie tkanin w roztworze środka piorącego. Dzięki temu proces prania przebiega bardzo łagodnie – nie niszczy odzieży. Program przeznaczony jest do prania tkanin z wełny pochodzenia zwierzęcego np. angory, lamy, alpaki, owcy.
 • Super krótki 15’ – błyskawiczny program, w którym cykl prania trwa zaledwie 15 minut, przeznaczony do prania niewielkiej ilości lekko zabrudzonej odzieży.
 • Sport Fitness – program opracowany do prania odzieży sportowej i rekreacyjnej wykonanej z mikrofibry.

Ponadto pralka BOSCH WAS24463PL umożliwia wykonanie niezależnych od całościowego procesu prania czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody.

Pralka jest wyposażona w opcję WodaPlus. WodaPlus to opcja powodująca pobór dodatkowych 2 l wody w trakcie płukania. Dodatkowy pobór wody zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

W modelu BOSH WAS24463PL dostępna jest funkcja mniej zagnieceń. Dzięki funkcji ochrony przed zagnieceniami powodującej specjalne ruch bębna ubrania łagodnie odwirowywane, w taki sposób, że wielokrotnie zmieniają swoje położenie w bębnie. Ruchy bębna podczas wirowania rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Pralka BOSCH WAS24463PL wyposażona jest w funkcję gotowe za. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

Zakończenie prania każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem, którego natężenie można regulować.

W swojej konstrukcji pralka wyposażona jest w specjalne maty, które maksymalnie redukują powstający podczas prania hałas.

 

Parametry techniczne pralki BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL

Roczne zużycie energii (kWh/rok)189
Roczne zużycie wody (litry/rok)10500
Wysokość (mm)842
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)51
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)73

Wyposażenie pralki BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL

Wyświetlacz elektronicznyNie
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Logixx8 varioperfect was24463pl?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL

Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL

Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Energooszczędna, ładowana od frontu, pralka automatyczna BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL, w klasie energetycznej A+++, zakresem wirowania 400-1200 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, systemem oszczędnego zarządzania wodą WaterPerfect, wyposażona w specjalne programy prania Pierze/Puch, Jeans, Koszule/Bluzy, Bardzo delikatne, Sport/Fitness, super krótki 15', Mix, Wełna, Delikatne oraz opcje ochrona przed zagnieceniami, woda plus, ecoPerfect, TimePerfect

czytaj więcej

Opinie o pralce BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)