Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL

Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL

Energooszczędna, ładowana od frontu, pralka automatyczna BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL, w klasie energetycznej A+++(-10%), zakresem wirowania 400-1400 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, systemem oszczędnego zarządzania wodą WaterPerfect, wyposażona w specjalne programy prania Pierze/Puch, Jeans, Koszule/Bluzy, Bardzo delikatne, Sport/Fitness, super krótki 15', Mix, Wełna, Delikatne oraz opcje ochrona przed zagnieceniami, woda plus, ecoPerfect, TimePerfect
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Avantixx8 varioperfect waq28461pl?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Avantixx8 varioperfect waq28461pl

Pralka BOSCH WAQ28461PL to nowoczesny model łączący skuteczność prania z oszczędnością. Dzięki zastosowaniu w tym modelu systemu VarioPerfect użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy praniem bardzo szybkim, w którym proces prania skrócony jest nawet o 60% w stosunku do standardowego, a praniem dłuższym, ale przy zmniejszonym zużyciu energii. W przypadku wyboru prania krótkiego należy wybrać opcję TimePerfect. Natomiast wybierając opcję ecoPerfect do cyklu prania wykorzystuje się znacznie mniej energii.

Ponadto konstruktorzy BOSCH-a wyposażyli model w system WaterPerfect. WaterPerfect to system inteligentnego zarządzania zużyciem wody podczas prania. Dzięki systemowi pralka pobiera tylko minimalną ilość wody konieczną do efektywnego prania w ramach określonego przez użytkownika programu prania i wielkości wsadu. Wykorzystanie specjalnej struktury ścian bębna WaveDrum oraz najnowszej technologii 3D sprawia, że wszystkie tkaniny prane są w najbardziej optymalnych dla swoich właściwości warunkach, a proces prania nie powoduje uszkodzeń. System WaterPerfect zapewnia również samoczyszczenie szuflad na detergenty wykorzystywane w praniu.

Doskonały rezultat prania zapewnia zastosowany w pralce BOSCH WAQ28461PL system 3D AquaSpar. System 3D AquaSpar zapewnia stałe i intensywne nawilżenie tkanin podczas prania. Dzięki potrójnym, asymetrycznym zabierakom tkaniny są równomiernie zraszane co poprawia skuteczność prania.

System automatyki wagowej, w który wyposażony jest model BOSCH WAQ28461PL optymalizuje zużycie wody i energii w zależności od wielkości wsadu. System rozpoznaje wielkość wsadu i dopasowuje do niego czas prania. Dzięki systemowi przy mniejszym załadunku pranie trwa krócej przy mniejszym zużyciu wody i jest mniej energochłonne.

Pralka BOSCH WAQ28461PL posiada automatyczny system kontroli wyważenia, który powoduje równomierne rozłożenie prania w bębnie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. W sytuacji, gdy pranie rozłożone jest nierównomiernie, i intensywne wirowanie mogłoby uszkodzić pralkę, system automatycznie zmniejsza obroty wirowania lub, w szczególnych sytuacjach anuluje wirowanie.

Model BOSCH WAQ28461PL wyposażona jest w podświetlany bęben WaveDrum. WaveDrum to nowatorska konstrukcja bębna, którego ściany pokryte są różnej wielkości elementami o kształcie zbliżonym do kropli. Dzięki nim oraz asymetrycznym zabierakom woda ma równomierny dostęp do tkanin, przez co detergent zostaje optymalnie rozprowadzony. Ponadto konstrukcja bębna pozwala ekonomicznie gospodarować wodą – na każdym etapie prania pobiera on jedynie taką ilość wody jaka jest aktualnie potrzebna

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa urządzenia, model WAQ28461PL jest wyposażony w wielostopniowy system ochrony przed zalaniem. System zapewnia bezpieczne doprowadzenie wody do pralki dzięki zastosowaniu węża dopływowego testowanego pod ciśnieniem kilkukrotnie większym niż standardowe ciśnienie zasilania, ochronę przed przelaniem i zalaniem. W skład systemu wchodzi również elektryczna blokada drzwi pralki.

Pralka BOSH WAQ28461PL jest ładowana od frontu. Załadunek ułatwiają duże drzwiczki o średnicy 32 cm i kącie otwarcia wynoszącym 165°. Dodatkowym udogodnieniem jest podświetlenie bębna.

Po lewej stronie panelu sterowania znajduje się szuflada dozownika posiadająca trzy komory na: środki piorące, środki do zmiękczania wody, wywabiacze plam czy wybielacze. Pralka posiada specjalną wkładkę do środków piorących w płynie.

W celu racjonalnego i oszczędnego używania środków piorących pralka wyposażona jest we wskaźnik przedozowania. W przypadku użycia zbyt dużej ilości środka piorącego na wyświetlaczu pojawia się stosowny komunikat.

W środkowej części panelu znajduje się duży wyświetlacz LED oraz sensory uruchamiające funkcje TimePerfect i ecoPerfect oraz dodatkowe opcje prania. Wyboru programu prania dokonuje się poprzez pokrętło programatora znajdujące się w prawej części panelu sterowania.

Wyboru dodatkowej funkcji prania, zmiany temperatury prania czy intensywności wirowania dokonuje się poprzez sensorowy panel TouchControl. Wybór potwierdzony jest również sygnałem akustycznym. Wybrane przez użytkownika parametry widoczne są na dużym wyświetlaczu LED, który pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Model BOSCH WAQ28461PL posiada 11 standardowych programów prania. Dla programów Bawełna i Syntetyki dostępny jest również program prania wstępnego.

 • Bawełna – program umożliwia pranie wytrzymałych tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę wody. Przy wyborze tego programu maksymalny wkład to aż 8 kg. Standardowa temperatura prania to 60°C, aczkolwiek można ją zwiększyć do 90°C co jest szczególnie ważne przy praniu bardzo zabrudzonej bawełnianej pościeli.
 • AntyAllergia – program przeznaczony do prania tkanin wytrzymałych. Opracowany specjalnie dla tkanin mających kontakt ze skórą szczególnie wrażliwą. Program charakteryzuje się dłuższym cyklem prania przy większym niż standardowe zużyciu wody oraz posiada dodatkowy cykl płukania. W ramach programu pralka umożliwia wsad do 8 kg.
 • Syntetyki – program do prania tkanin z włókien syntetycznych i mieszanych.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Jeans – do prania ciemnych tkanin bawełnianych i syntetycznych.
 • Koszule/bluzy – przeznaczony do prania niewymagających prasowania koszul oraz bluzek z bawełny, lnu, tkanin syntetycznych i mieszanych.
 • Delikatne/Jedwab – program przeznaczony do prania bardzo delikatnych wyrobów tekstylnych z jedwabiu, satyny, syntetyków lub włókien mieszanych (jedwabna bielizna, apaszki etc.).
 • Wełna – delikatny program zapobiegający kurczeniu się wyrobów wełnianych. Przeznaczony do prania odzieży wełnianej oraz ze znaczna domieszką wełny, w tym również nadających się wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu uwzględnione są dłuższe przerwy w praniu, co umożliwia spoczywanie tkanin w roztworze środka piorącego. Dzięki temu proces prania przebiega bardzo łagodnie – nie niszczy odzieży. Program przeznaczony jest do prania tkanin z wełny pochodzenia zwierzęcego np. angory, lamy, alpaki, owcy.
 • Super krótki 15’ – błyskawiczny program, w którym cykl prania trwa zaledwie 15 minut, przeznaczony do prania niewielkiej ilości lekko zabrudzonej odzieży.
 • Sport Fitness – program opracowany do prania odzieży sportowej i rekreacyjnej wykonanej z mikrofibry.
 • Pierze/Puch – w ramach tego programu można prać kurtki puchowe nadające się do prania w pralkach, a także poduszki i kołdry puchowe.

Ponadto pralka BOSCH WAQ28461PL umożliwia wykonanie niezależnych od całościowego procesu prania czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję WodaPlus. W ramach tej opcji pralka pobiera dodatkowo 2 l wody do płukania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Funkcja ochrony przed zagnieceniami, w którą wyposażony jest model BOSCH WAQ28461PL znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób eliminujący powstawanie zagnieceń.

Pralka BOSCH WAQ28461PL wyposażona jest w funkcję gotowe za. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

Zakończenie prania każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem, którego natężenie można regulować.

W swojej konstrukcji pralka wyposażona jest w specjalne maty, które maksymalnie redukują powstający podczas prania hałas.

 

 

Parametry techniczne pralki BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL

Roczne zużycie energii (kWh/rok)177
Roczne zużycie wody (litry/rok)8200
Wysokość (mm)848
Szerokość (mm)598
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)57
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Avantixx8 varioperfect waq28461pl?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL

Pralka BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL

Pralka BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, pralka automatyczna BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS28463PL, w klasie energetycznej A+++, zakresem wirowania 400-1400 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, systemem oszczędnego zarządzania wodą WaterPerfect, wyposażona w specjalne programy prania Pierze/Puch, Jeans, Koszule/Bluzy, Bardzo delikatne, Sport/Fitness, super krótki 15', Mix, Wełna, Delikatne oraz opcje ochrona przed zagnieceniami, woda plus, ecoPerfect, TimePerfect.

czytaj więcej

Opinie o pralce BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ28461PL

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)