Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL

Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL

Energooszczędna, ładowana od frontu, pralka automatyczna BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL, w klasie energetycznej A+++, zakresem wirowania 400-1200 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, systemem oszczędnego zarządzania wodą WaterPerfect, wyposażona w specjalne programy prania Pierze/Puch, Jeans, Koszule/Bluzy, Bardzo delikatne, Sport/Fitness, super krótki 15', Mix, Wełna, Delikatne oraz opcje ochrona przed zagnieceniami, woda plus, ecoPerfect, TimePerfect
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Avantixx8 varioperfect waq24461pl?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Avantixx8 varioperfect waq24461pl

Pralka BOSCH WAQ24461PL to nowoczesny model oferujący skuteczne i oszczędne pranie. Urządzenie wyposażone jest w system VarioPerfect. Pralki wyposażone w ten system dają użytkownikowi możliwość wyboru pomiędzy praniem bardzo szybkim o, 60% krótszym niż standardowy program prania, a praniem dłuższym o oszczędnym zużyciem energii. W przypadku potrzeby prania szybkiego należy wybrać opcję TimePerfect, natomiast w przypadku wyboru prania bardziej ekonomicznego opcję ecoPerfect. Wybór opcji ecoPerfect powoduje zużycie energii o 30% niższe niż w pralkach w klasie energetycznej A. Wybór opcji TimePerfect jak i ecoPerfect zapewnia taką samą efektywność prania.

System WaterPerfect zastosowany w modelu BOSCH WAQ24461PL zapewnia optymalizację zużycia wody podczas prania. WaterPerfect rozpoznaje wielkość wsadu i pralka zużywa tylko minimalną ilość wody konieczną do efektywnej realizacji wybranego programu prania. Dzięki systemowi WaterPerfect wykorzystującemu najnowszą technologię sensorową 3D oraz specjalnej strukturze ścian bębna WaveDrum tkaniny prane są w najdogodniejszych warunkach, a pranie nie powoduje ich uszkodzeń. Istotną funkcją systemu jest samoczyszczenie szuflad na detergenty używane podczas prania.

Doskonały rezultat prania zapewnia zastosowany w pralce BOSCH WAQ24461PL system 3D AquaSpar. W ramach Systemu 3D AquaSpar tkaniny podczas procesu prania są równomiernie zraszane dzięki umieszczonym w bębnie potrójnym asymetrycznym, zabierakom. Zwiększa to skuteczność prania poprzez stałe, intensywne nawilżenie wsadu.

System automatyki wagowej, w który wyposażony jest model BOSCH WAQ24461PL zapewnia optymalne zużycie wody i energii dla danej wielkości wsadu. Dzięki niemu przy praniu mniejszej ilości odzieży pralka zużywa mniej wody i energii, a pranie trwa krócej.

 

W celu jak wyeliminowania hałasu jaki powstaje przy wirowaniu, pralka BOSCH WAQ24461PL posiada automatyczny system kontroli wyważenia, który powoduje równomierne rozłożenie prania w bębnie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. W sytuacji, gdy pranie rozłożone jest nierównomiernie, i intensywne wirowanie mogłoby uszkodzić pralkę, system automatycznie zmniejsza obroty wirowania lub, w szczególnych sytuacjach anuluje wirowanie.

Pralka BOSCH WAQ24461PL posiada podświetlany beben WaveDrum. Powierzchnia bębna WaveDrum pokryta jest różnej wielkości elementami których kształt przypomina kroplę. Taki rodzaj powierzchni bębna wraz z umieszczonymi w nim asymetrycznymi zabierakami pozwala na niezwykle równomierne rozprowadzenie wody z detergentem. Konstrukcja bębna zapewnia optymalne zużycie wody – do każdego etapu prania pobierana jest jedynie minimalna, niezbędna jej ilość.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa urządzenia, model WAQ24461PL jest wyposażony w wielostopniowy system ochrony przed zalaniem. System zapewnia bezpieczne doprowadzenie wody do pralki dzięki zastosowaniu węża dopływowego testowanego pod ciśnieniem kilkukrotnie większym niż standardowe ciśnienie zasilania, ochronę przed przelaniem i zalaniem. W skład systemu wchodzi również elektryczna blokada drzwi pralki.

Pralka BOSH WAQ24461PL jest ładowana od frontu. Załadunek ułatwiają duże drzwiczki o średnicy 32 cm i kącie otwarcia wynoszącym 165°. Dodatkowym udogodnieniem jest podświetlenie bębna.

Po lewej stronie panelu sterowania znajduje się szuflada dozownika posiadająca trzy komory na: środki piorące, środki do zmiękczania wody, wywabiacze plam czy wybielacze. Pralka posiada specjalną wkładkę do środków piorących w płynie.

Pralka wyposażona jest we wskaźnik przedozowania. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat informujący o tym, że użyta została zbyt duża ilość środka piorącego. Pozwala to na racjonalne i oszczędne używanie detergentów w ilościach wystarczających do efektywnego prania.

W środkowej części panelu znajduje się duży wyświetlacz LED oraz sensory uruchamiające funkcje TimePerfect i ecoPerfect oraz dodatkowe opcje prania. Wyboru programu prania dokonuje się poprzez pokrętło programatora znajdujące się w prawej części panelu sterowania.

Model BOSCH WAQ 24461PL wyposażony jest w sensorowy panel TouchControl, który za pomocą dotyku pozwala na wybór funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę obrotów wirowania. Każdorazowo wybór jest potwierdzony sygnałem dźwiękowym, a wybrane parametry prania widoczne są na dużym wyświetlaczu LCD. Wyświetlacz pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Model BOSCH WAQ24461PL posiada 11 standardowych programów prania. Dla programów Bawełna i Syntetyki dostępny jest również program prania wstępnego.

Bawełna – program umożliwia pranie wytrzymałych tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę wody. Przy wyborze tego programu maksymalny wkład to aż 8 kg. Standardowa temperatura prania to 60°C, aczkolwiek można ją zwiększyć do 90°C co jest szczególnie ważne przy praniu bardzo zabrudzonej bawełnianej pościeli.

AntyAllergia – program przeznaczony do prania tkanin wytrzymałych. Opracowany specjalnie dla tkanin mających kontakt ze skórą szczególnie wrażliwą. Program charakteryzuje się dłuższym cyklem prania przy większym niż standardowe zużyciu wody oraz posiada dodatkowy cykl płukania. W ramach programu pralka umożliwia wsad do 8 kg.

Syntetyki – program do prania tkanin z włókien syntetycznych i mieszanych.

Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.

Jeans – do prania ciemnych tkanin bawełnianych i syntetycznych.

Koszule/bluzy – przeznaczony do prania niewymagających prasowania koszul oraz bluzek z bawełny, lnu, tkanin syntetycznych i mieszanych.

Delikatne/Jedwab – program przeznaczony do prania bardzo delikatnych wyrobów tekstylnych z jedwabiu, satyny, syntetyków lub włókien mieszanych (jedwabna bielizna, apaszki etc.).

Wełna – delikatny program zapobiegający kurczeniu się wyrobów wełnianych. Przeznaczony do prania odzieży wełnianej oraz ze znaczna domieszką wełny, w tym również nadających się wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu uwzględnione są dłuższe przerwy w praniu, co umożliwia spoczywanie tkanin w roztworze środka piorącego. Dzięki temu proces prania przebiega bardzo łagodnie – nie niszczy odzieży. Program przeznaczony jest do prania tkanin z wełny pochodzenia zwierzęcego np. angory, lamy, alpaki, owcy.

Super krótki 15’ – błyskawiczny program, w którym cykl prania trwa zaledwie 15 minut, przeznaczony do prania niewielkiej ilości lekko zabrudzonej odzieży.

Sport Fitness – program opracowany do prania odzieży sportowej i rekreacyjnej wykonanej z mikrofibry.

Pierze/Puch – w ramach tego programu można prać kurtki puchowe nadające się do prania w pralkach, a także poduszki i kołdry puchowe.

Ponadto pralka BOSCH WAQ24461PL umożliwia wykonanie niezależnych od całościowego procesu prania czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody.

Model wyposażony jest w opcję WodaPlus. WodaPlus to opcja zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka pobiera dodatkowe 2 l wody przez co płukanie jest bardziej efektywne. Wybór opcji WodaPlus zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja ochrony przed zagnieceniami, w którą wyposażony jest model BOSCH WAQ24461PL znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób eliminujący powstawanie zagnieceń.

Pralka BOSCH WAQ24461PL wyposażona jest w funkcję gotowe za. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

Zakończenie prania każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem, którego natężenie można regulować.

W swojej konstrukcji pralka wyposażona jest w specjalne maty, które maksymalnie redukują powstający podczas prania hałas.

 

 

Parametry techniczne pralki BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL

Roczne zużycie energii (kWh/rok)177
Roczne zużycie wody (litry/rok)8200
Wysokość (mm)848
Szerokość (mm)598
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)57
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Avantixx8 varioperfect waq24461pl?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL

Pralka BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL

Pralka BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, pralka automatyczna BOSCH Logixx8 VarioPerfect WAS24463PL, w klasie energetycznej A+++, zakresem wirowania 400-1200 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, systemem oszczędnego zarządzania wodą WaterPerfect, wyposażona w specjalne programy prania Pierze/Puch, Jeans, Koszule/Bluzy, Bardzo delikatne, Sport/Fitness, super krótki 15', Mix, Wełna, Delikatne oraz opcje ochrona przed zagnieceniami, woda plus, ecoPerfect, TimePerfect

czytaj więcej

Opinie o pralce BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ24461PL

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)