Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ20461PL

Pralka BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ20461PL

Energooszczędna, ładowana od frontu, pralka automatyczna BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ20461PL, w klasie energetycznej A+++, zakresem wirowania 400-1000 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, systemem oszczędnego zarządzania wodą WaterPerfect, wyposażona w specjalne programy prania Pierze/Puch, Jeans, Koszule/Bluzy, Bardzo delikatne, Sport/Fitness, super krótki 15', Mix, Wełna, Delikatne oraz opcje ochrona przed zagnieceniami, woda plus, ecoPerfect, TimePerfect
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Avantixx8 varioperfect waq20461pl?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Avantixx8 varioperfect waq20461pl

Pralka BOSCH WAQ20461PL to nowoczesny model gwarantujący nie tylko doskonałe efekty prania i komfort użytkowania, ale także wyjątkowo niskie zużycie wody i energii. Pralka wyposażona jest w system VarioPerfect, który daje możliwość wyboru jednej z dwóch alternatywnych opcji – prania bardzo szybkiego (opcja TimePerfect), w którym standardowy program prania zostaje skrócony nawet o 60% lub prania dłuższego przy znacznym zredukowaniu poboru energii (opcja ecoPerfect). W przypadku wyboru Opcji ecoPerfect pobór energii jest o 30% niższy niż w pralkach o klasie energetycznej A. Zarówno w przypadku wyboru opcji TimePerfect jaki i ecoPerfect efektywność prania jest identyczna.

Model BOSCH WAQ20461PL wyposażony jest w system WaterPerfect. WaterPerfect to system opracowany w celu jak najbardziej optymalnego zużycia wody podczas prania. W zależności od wyboru programu prania i wielkości wsadu, pralka pobierze minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia jak najbardziej efektywnego procesu prania. Dzięki nowoczesnej technologii sensorowej 3D oraz specjalnym właściwościom ścian bębna (WaveDrum) tkaniny prane są w idealnych warunkach przez co nawet wielokrotne ich pranie nie powoduje zniszczeń.

W ramach systemu WaterPerfect ściany szuflad na detergenty posiadają skalę co istotnie ułatwia dozowanie środków piorących i sprawia, że miarka do dozowania nie jest potrzebna. Istotną zaletą systemu WaterPerfect jest automatyczne samoczyszczenie się szuflad na detergenty po każdym praniu – nie trzeba więc ich wyjmować i myć pod bieżącą wodą przez co dbanie o pralkę jest mniej absorbujące.

W modelu WAQ20461PL konstruktorzy z BOSCH-a wykorzystali System 3D AquaSpar, który zapewnia stałe i intensywne nawilżenie tkanin podczas prania. Dzięki potrójnym, asymetrycznym zabierakom tkaniny są równomiernie zraszane co poprawia skuteczność prania.

System automatyki wagowej, który posiada pralka optymalizuje zużycie wody i energii w zależności od wielkości wsadu. System rozpoznaje wielkość wsadu i dopasowuje do niego czas prania. Dzięki systemowi przy mniejszym załadunku pranie trwa krócej przy mniejszym zużyciu wody i jest mniej energochłonne.

W celu wyeliminowania hałasu jaki powstaje przy wirowaniu, pralka BOSCH WAQ20461PL posiada automatyczny system kontroli wyważenia, który powoduje równomierne rozłożenie prania w bębnie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. W sytuacji, gdy pranie rozłożone jest nierównomiernie, i intensywne wirowanie mogłoby uszkodzić pralkę, system automatycznie zmniejsza obroty wirowania lub, w szczególnych sytuacjach anuluje wirowanie.

Pralka BOSCH WAQ20461PL posiada podświetlany beben WaveDrum. Powierzchnia bębna WaveDrum pokryta jest różnej wielkości elementami których kształt przypomina kroplę. Taki rodzaj powierzchni bębna wraz z umieszczonymi w nim asymetrycznymi zabierakami pozwala na niezwykle równomierne rozprowadzenie wody z detergentem. Konstrukcja bębna zapewnia optymalne zużycie wody – do każdego etapu prania pobierana jest jedynie minimalna, niezbędna jej ilość.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa urządzenia, model WAQ20461PL jest wyposażony w wielostopniowy system ochrony przed zalaniem. System zapewnia bezpieczne doprowadzenie wody do pralki dzięki zastosowaniu węża dopływowego testowanego pod ciśnieniem kilkukrotnie większym niż standardowe ciśnienie zasilania, ochronę przed przelaniem i zalaniem. W skład systemu wchodzi również elektryczna blokada drzwi pralki.

Pralka BOSH WAQ20461PL jest ładowana od frontu. Załadunek ułatwiają duże drzwiczki o średnicy 32 cm i kącie otwarcia wynoszącym 165°. Dodatkowym udogodnieniem jest podświetlenie bębna.

Po lewej stronie panelu sterowania znajduje się szuflada dozownika posiadająca trzy komory na: środki piorące, środki do zmiękczania wody, wywabiacze plam czy wybielacze. Pralka posiada specjalną wkładkę do środków piorących w płynie.

W celu racjonalnego i oszczędnego używania środków piorących pralka wyposażona jest we wskaźnik przedozowania. W przypadku użycia zbyt dużej ilości środka piorącego na wyświetlaczu pojawia się stosowny komunikat.

W środkowej części panelu znajduje się duży wyświetlacz LED oraz sensory uruchamiające funkcje TimePerfect i ecoPerfect oraz dodatkowe opcje prania. Wyboru programu prania dokonuje się poprzez pokrętło programatora znajdujące się w prawej części panelu sterowania.

Model BOSCH WAQ 20461PL wyposażony jest w sensorowy panel TouchControl. TouchControl to dotykowy panel umożliwiający wybór dodatkowych funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę intensywności wirowania. Określone przez użytkownika parametry prania i wybrane funkcje widoczne są na dużym wyświetlaczu LED. Dodatkowo wybór potwierdzany jest sygnałem dźwiękowym. Na wyświetlaczu LED znajduje się również informacja na temat przewidywanego czasu do zakończenia prania.

Model BOSCH WAQ20461PL posiada 11 standardowych programów prania. Dla programów Bawełna i Syntetyki dostępny jest również program prania wstępnego.

 • Bawełna – program umożliwia pranie wytrzymałych tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę wody. Przy wyborze tego programu maksymalny wkład to aż 8 kg. Standardowa temperatura prania to 60°C, aczkolwiek można ją zwiększyć do 90°C co jest szczególnie ważne przy praniu bardzo zabrudzonej bawełnianej pościeli.
 • AntyAllergia – program przeznaczony do prania tkanin wytrzymałych. Opracowany specjalnie dla tkanin mających kontakt ze skórą szczególnie wrażliwą. Program charakteryzuje się dłuższym cyklem prania przy większym niż standardowe zużyciu wody oraz posiada dodatkowy cykl płukania. W ramach programu pralka umożliwia wsad do 8 kg.
 • Syntetyki – program do prania tkanin z włókien syntetycznych i mieszanych.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Jeans – do prania ciemnych tkanin bawełnianych i syntetycznych.
 • Koszule/bluzy – przeznaczony do prania niewymagających prasowania koszul oraz bluzek z bawełny, lnu, tkanin syntetycznych i mieszanych.
 • Delikatne/Jedwab – program przeznaczony do prania bardzo delikatnych wyrobów tekstylnych z jedwabiu, satyny, syntetyków lub włókien mieszanych (jedwabna bielizna, apaszki etc.).
 • Wełna – delikatny program zapobiegający kurczeniu się wyrobów wełnianych. Przeznaczony do prania odzieży wełnianej oraz ze znaczna domieszką wełny, w tym również nadających się wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu uwzględnione są dłuższe przerwy w praniu, co umożliwia spoczywanie tkanin w roztworze środka piorącego. Dzięki temu proces prania przebiega bardzo łagodnie – nie niszczy odzieży. Program przeznaczony jest do prania tkanin z wełny pochodzenia zwierzęcego np. angory, lamy, alpaki, owcy.
 • Super krótki 15’ – błyskawiczny program, w którym cykl prania trwa zaledwie 15 minut, przeznaczony do prania niewielkiej ilości lekko zabrudzonej odzieży.
 • Sport Fitness – program opracowany do prania odzieży sportowej i rekreacyjnej wykonanej z mikrofibry.
 • Pierze/Puch – w ramach tego programu można prać kurtki puchowe nadające się do prania w pralkach, a także poduszki i kołdry puchowe.

Ponadto pralka BOSCH WAQ20461PL umożliwia wykonanie niezależnych od całościowego procesu prania czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka WAQ20461 jest wyposażona w opcję WodaPlus. W ramach tej opcji pralka pobiera dodatkowo 2 l wody do płukania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Dzięki zastosowanej w modelu funkcji ochrony przed zagnieceniami powodującej specjalne ruch bębna ubrania łagodnie odwirowywane, w taki sposób, że wielokrotnie zmieniają swoje położenie w bębnie. Ruchy bębna podczas wirowania rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Pralka BOSCH WAQ20461PL wyposażona jest w funkcję gotowe za. Funkcja ta pozwala na opóźnienie rozpoczęcia procesu prania. Dzięki niej można określić czas, w którym pranie ma się zakończyć – system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie go w takim momencie, aby został zakończony w określonym przez użytkownika czasie.

Zakończenie prania każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem, którego natężenie można regulować.

W swojej konstrukcji pralka wyposażona jest w specjalne maty, które maksymalnie redukują powstający podczas prania hałas.

 

Parametry techniczne pralki BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ20461PL

Roczne zużycie energii (kWh/rok)177
Roczne zużycie wody (litry/rok)8200
Wysokość (mm)848
Szerokość (mm)598
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)57
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ20461PL

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Avantixx8 varioperfect waq20461pl?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ20461PL

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce BOSCH Avantixx8 VarioPerfect WAQ20461PL

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)