Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BEKO WMB 91242 LC

Pralka BEKO WMB 91242 LC

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 91242 LC; klasa efektywności energetycznej A++; 1200 obr/min; maksymalny wsad 9 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, BabyProtect, Dark Care, Self Clean, Daily Express, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki; opcje: bez zagnieceń, dodatkowe płukanie, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 91242 lc?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Beko Wmb 91242 lc

Pralka BEKO WMB 91242 LC to nie tylko jeden z najnowocześniejszych modeli, dostępnych obecnie na rynku, ale jednocześnie urządzenie niezwykle funkcjonalne, wyposażone w 16 zróżnicowanych programów prania. BEKO WMB 91242 LC jest pralką nieskomplikowaną w obsłudze, a jednocześnie zapewnia możliwość prania każdego rodzaju odzieży dzięki czytelnie opracowanym programom i opcjom dodatkowym prania. Co więcej, model ten, dzięki wykorzystanej w nim zaawansowanej technologii pozwala oszczędzać energię, co chroni domowy budżet.

Model BEKO WMB 91242 LC wyposażony jest w system AquaFusion optymalizujący zużycie środków piorących. Podczas prania w standardowych pralkach wykorzystywane jest zaledwie 75% detergentu – pozostała część jest wypłukiwana przez wodę wylewającą się ze zbiornika. System AquaFusion blokuje odpływ wody z detergentem, dzięki czemu oddziaływanie detergentu na tkaniny jest bardziej intensywne co zdecydowanie podnosi efekt prania.

System automatycznej kontroli zużycia wody, w który wyposażono pralkę zapewnia optymalne jej zużycie podczas prania. W zależności od rodzaju pranych tkanin oraz ich wagi dzięki systemowi do prania wykorzystywana jest jedynie najmniejsza ilość wody, która zapewni doskonały rezultat prania. Racjonalne zużycie wody skutkuje mniejszym poborem energii niezbędnej do jej podgrzania.

Model WMB 91242 LC posiada elektroniczny system wyważenia wsadu. Zapewnia on równomierne rozłożenie prania w bębnie przez co eliminowany jest hałas oraz drgania urządzenia podczas wirowania. Jeżeli wsad w bębnie rozłożony jest nierównomiernie, system wyważenia automatycznie dobierze optymalną prędkość wirowania.

Pralka wyposażona jest w innowacyjną grzałkę Hi-tech pokrytą warstwą niklu. Dzięki niklowej powłoce żywotność grzałki jest niemal 100-krotnie wyższa w porównaniu do standardowych grzałek. Unikalna konstrukcja grzałki zapewnia niższe zużycie energii podczas podgrzewania wody wykorzystywanej w praniu oraz eliminuje konieczność stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed jej uszkodzeniem.

Model WMB 91242 LC posiada unikalny bęben AquaWave. Ściany bębna posiadają żłobioną strukturę zmniejszającą opór powierzchniowy przez co pranie jest delikatniejsze. Ponadto, dzięki strukturze ścian oraz specjalnym zabierakom w kształcie fali, podczas prania, w bębnie tworzy się wiele małych wirów wodnych, które zapewniają idealny rezultat prania, przy jednoczesnej ochronie tkanin.

Pralkę wyposażono w wyświetlacz LCD, który pozwala kontrolować pracę urządzenia oraz w łatwy sposób zarządzać ustawieniami programów i dodatkowymi funkcjami prania. Na wyświetlaczu pokazywane są informacje dotyczące temperatury, intensywności wirowania, przebiegu aktualnych faz prania, czasu pozostającego do zakończenia programu oraz uruchomione dodatkowe funkcje prania.

Załadunek prania ułatwiają duże drzwi o średnicy 34 cm.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła na panelu sterowania. Pralka posiada 16 standardowych programów – umożliwia wypranie tkanin bawełnianych, białych i kolorowych w różnym zakresie temperatur, wełny, tkanin z włókien syntetycznych oraz mieszanek. Dzięki programowi do prania ręcznego możliwe jest pranie tkanin delikatnych z jedwabiu czy kaszmiru. W ramach programu proces prania przebiega niezwykle łagodnie, z mniejszą ilością wody, co zapobiega zniekształcaniu się odzieży.

Pralka posiada specjalny program do prania ubranek dziecięcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Program BabyProtect poprzez wydłużone pranie w wyższej temperaturze oraz dodatkowe intensywne płukanie w ciepłej wodzie zapewnia nie tylko skuteczne pozbycie się bakterii i roztoczy, ale również bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu, którego pozostałości mogą być przyczyną alergii skórnych.

Program Daily Xpress przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonych tkanin bawełnianych. Umożliwia wypranie maksymalnego wsadu 9 kg w zakresie temperatur 0-90°C. Czas trwania programu jest znacznie krótszy niż w przypadku standardowego programu bawełna.

Xpress Super Short to 14 minutowy program do prania lekko zabrudzonej bielizny. Umożliwia wypranie 2 kg wsadu w 30°C.

Pralka wyposażona jest w program Kołdra pozwalający wyprać duże sztuki prania (koce, kołdry). Specjalnie opracowany proces prania pozwala skutecznie pozbyć się roztoczy.

Specjalny program Dark Care służy do prania wrażliwych na blaknięcie bawełnianych i syntetycznych tkanin w ciemnych kolorach. Cykl prania przebiega w niższej temperaturze, przy łagodnych ruchach bębna i mniej intensywnym wirowaniu, a podczas płukania pobierana jest większa ilość wody.

Do odświeżenia krótko noszonej odzieży służy krótki program Freshen Up.

Dostępny W modelu BEKO WMB 91242 LC program Self Clean przeznaczony jest do czyszczenia wewnętrznych układów pralki, w szczególności bębna, rur i pojemnika na detergenty. Program ten zapobiega rozwojowi bakterii, któremu sprzyja pranie w niskich temperaturach.

Dla wybranych programów pralka BEKO WMB 91242 LC umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję dodatkowego płukania. W ramach tej opcji pralka wykonuje dodatkowy cykli płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Funkcja Express umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Funkcja Bez zagnieceń znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. Uruchamiając opcję pralka wykonuje wirowanie w kilku etapach, w trakcie których, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

W modelu możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia programu prania do 24 godzin.

Model wyposażony został opcje dodatkowe, które gwarantują komfort użytkowania. Pralka posiada specjalny system chroniący układ elektryczny przed skokami napięcia. W przypadku wystąpienia napięcia z niebezpiecznego zakresu system wyłącza urządzenie i wznawia jego pracę gdy napięcie wróci do normy. Ponadto wyposażona jest w zabezpieczenie przed dziećmi, która to funkcja zapobiega możliwości manipulowania przy panelu sterowania.

 

Parametry techniczne pralki BEKO WMB 91242 LC

Roczne zużycie energii (kWh/rok)242
Roczne zużycie wody (litry/rok)11660
Wysokość (mm)840
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)9
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)55
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)71

Wyposażenie pralki BEKO WMB 91242 LC

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 91242 lc?

Beko – nowoczesne pralki i inne AGD z Turcji

Beko jest trzecim, co do wielkości producentem urządzeń AGD w Europie. W Polsce oferuje nowoczesne lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, płyty grzewcze elektryczne, gazowe i indukcyjne, mikrofalówki, piekarniki, okapy i klimatyzatory. W myśl filozofii koncernu, Beko kieruje swoje produkty do nowoczesnych pokoleń, które nie chcą marnować naturalnych zasobów, czasu i własnych pieniędzy, które nie chcą jednocześnie rezygnować z najwyższej jakości rozwiązań i wzornictwa poszukując tylko inteligentnych rozwiązań, również w produktach AGD.

czytaj więcej

Pralki podobne do BEKO WMB 91242 LC

Pralka BEKO WMB 81242 LM

Pralka BEKO WMB 81242 LM

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 81242 LM; klasa efektywności energetycznej A++; 1200 obr/min; maksymalny wsad 8 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, Dark Care, BabyProtect, Daily Xpress, Xpress Super Short, Eco Clean 20, Mix 40, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki, Self Clean; opcje: bez zagnieceń, dodatkowe płukanie, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce BEKO WMB 91242 LC

★★★★☆
- Marcin

poytywnie zaskoczony

Zobaczymy jak z awaryjnością, ale bardzo dobrze dopiera. Wiruje super, po załadowaniu pełnego bębna 9kg i przy 1200 obrmin przy zamkniętych drzwiach wcale jej nie słychać. Na początku wrażenia są bardzo pozytywne, no i 5lat gwarancji. ”

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)