Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BEKO WMB 81244 LA

Pralka BEKO WMB 81244 LA

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 81244 LA; klasa efektywności energetycznej A+++ (-10%); 1200 obr/min; maksymalny wsad 8 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, BabyProtect, Dark Care, Self Clean, Daily Express, Xpress Super Short, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki; opcje: bez zagnieceń, dodatkowe płukanie, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81244 la?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Beko Wmb 81244 la

Pralka BEKO WMB 81244 LA to innowacyjne i nowoczesne urządzenie, wyposażone w sporą ilość programów i dodatkowych opcji prania. Ze względu na to, że posiada wysoką klasę efektywności energetycznej A+++, jest energooszczędna i bardzo wydajna. Mimo wielkiej funkcjonalności nie jest skomplikowana. Obsługa pralki BEKO WMB 81244 LA jest bardzo łatwa i przejrzysta. Dzięki czytelnemu programatorowi szybko dobierzemy odpowiedni program prania. Jej ciekawy i niebanalny design sprawia, że pralka nie musi być zabudowana. Pralka śmiało może posłużyć jako ozdoba i elegancki mebel w naszej kuchni czy łazience.

Wysoka efektywność energetyczna to zasługa m.in. nowoczesnego, bezszczotkowego silnika, w który konstruktorzy wyposażyli model BEKO WMB 81244 LA. Silnik jest bardzo wydajny, charakteryzuje się o wiele większą trwałością w porównaniu ze standardowymi silnikami i zapewnia cichą pracę urządzenia. Zastosowana w modelu BEKO WMB 81244 LA technologia AquaFusion zapewnia niemal stuprocentowe wykorzystanie detergentu podczas prania. W standardowych pralkach tylko 75% środków piorących jest wykorzystywanych podczas prania – pozostała część jest wypłukiwana przez wodę wylewającą się ze zbiornika. Dzięki systemowi AquaFusion, który automatycznie blokuje odpływ wody z detergentem, środki piorące wykorzystywane są bardziej efektywnie co chroni domowy budżet. System automatycznej kontroli zużycia wody, który posiada pralka, to system opracowany w celu jak najbardziej optymalnego zużycia wody podczas prania. W zależności od wyboru programu prania i wielkości wsadu, pralka pobierze minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia jak najbardziej efektywnego procesu prania. Przez swoje działanie system optymalizuje również zużycie pobieranej energii niezbędnej do podgrzania wody podczas prania. Zastosowany w modelu elektroniczny system wyważenia wsadu pozwala znacznie zredukować hałas oraz drgania urządzenia powstające zwłaszcza podczas wirowania. Dzięki systemowi pranie w bębnie rozkładane jest równomiernie co zapewnia cichą pracę, a także zapobiega ewentualnym uszkodzeniom mogącym powstać podczas intensywnego wirowania. Pralka wyposażona jest w innowacyjną grzałkę Hi-tech pokrytą warstwą niklu. Dzięki niklowej powłoce żywotność grzałki jest niemal 100-krotnie wyższa w porównaniu do standardowych grzałek. Unikalna konstrukcja grzałki zapewnia niższe zużycie energii podczas podgrzewania wody wykorzystywanej w praniu oraz eliminuje konieczność stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed jej uszkodzeniem.

Dzięki zastosowaniu w modelu bębna AquaWave tkaniny nie niszczą się nawet po wielokrotnym praniu. Ściany bębna posiadają żłobioną strukturę zmniejszającą opór powierzchniowy, a podczas ruchów bębna wraz z zabierakami w kształcie fali wywołują powstawanie wielu małych wirów wodnych. Taki przebieg procesu prania zapewnia doskonały jego rezultat bez niszczącego wpływu na praną odzież. Model BEKO WMB 81244 LA posiada wyświetlacz LCD pokazujący wybrane przez użytkownika ustawienia programów prania oraz uruchomione dodatkowe funkcje. Dzięki wyświetlaczowi można łatwo zarządzać ustawieniami urządzenia, a także kontrolować jego pracę. Na wyświetlaczu pokazywane są również informacje dotyczące aktualnej fazy prania i czasu pozostającego do zakończenia prania. Załadunek prania ułatwiają duże drzwi o średnicy 34 cm. Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła na panelu sterowania. Pralka posiada 16 standardowych programów – umożliwia wypranie tkanin bawełnianych, białych i kolorowych w różnym zakresie temperatur, wełny, tkanin z włókien syntetycznych oraz mieszanek. Pralka umożliwia wypranie bardzo delikatnych tkanin (jedwab, kaszmir) przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu cykl prania przebiega bardzo łagodnie w mniejszej ilości wody co zapobiega rozciąganiu lub kurczeniu pranej odzieży. Niezwykle użytecznym rozwiązaniem dostępnym w modelu BEKO WMB 81244 LA jest program BabyProtect. Program ten pozwala przeprowadzić dłuższe pranie, w wyższej temperaturze z bardzo intensywnym płukaniem. Zapewnia to pozbycie się bakterii i roztoczy oraz idealne wypłukanie pranej odzieży z resztek detergentu. Program ten jest zalecany do prania ubranek dziecięcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Do prania lekko zabrudzonej odzieży bawełnianej białej i kolorowej przeznaczony jest program Daily Xpress.Program ten jest krótszy niż standardowy program Bawełna i pozwala na wypranie maksymalnego wsadu 8 kg, w zakresie temp. 0-90°C. Xpress Super Short to 14 minutowy program do prania lekko zabrudzonej bielizny. Umożliwia wypranie 2 kg wsadu w 30°C. Specjalnie opracowany program Kołdra skutecznie likwiduje roztocza rozwijające się w pościeli czy kocach. Dzięki programowi wyprać można duże sztuki prania. Pralka wyposażona jest w program Dark Care, który zapobiega blaknięciu kolorów pranych tkanin. W ramach programu prać można zarówno bawełniane jak i syntetyczne tkaniny w ciemnych kolorach. Cykl prania jest bardzo łagodny – przebiega w niższej temperaturze, z mniejszą intensywnością wirowania i bardziej intensywnym płukaniem. Self Clean to specjalny program do czyszczenia bębna, rur, zbiornika na detergenty oraz innych wewnętrznych części pralki. Uruchomienie programu zapobiega rozwojowi bakterii, któremu sprzyja pranie w niskich temperaturach.

Dla wybranych programów pralka BEKO WMB 81244 XRC umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję dodatkowego płukania. W ramach tej opcji pralka wykonuje dodatkowy cykli płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę. Funkcja Express umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Dostępna w pralce funkcja Express jest zalecana do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Uruchomienie funkcji pozwala na szybsze zakończenie prania. Dostępna w modelu BEKO WMB 81244 XRC funkcja Bez zagnieceń istotnie redukuje ilość zagnieceń pranej odzieży. Kilkuetapowe, łagodne odwirowanie powoduje, że wyprana odzież nie jest zmięta i jej prasowanie nie jest uciążliwe. W modelu możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia programu prania do 24 godzin. Pralka posiada blokadę przed dziećmi, która zapobiega manipulowaniu przy panelu sterowania oraz specjalny system chroniący układ elektryczny przed skokami napięcia. System bezpiecznie wyłącza urządzenie, gdy napięcie przekroczy niedozwolony zakres, by włączyć je, gdy napięcie wróci do normy.

 

 

Parametry techniczne pralki BEKO WMB 81244 LA

Roczne zużycie energii (kWh/rok)171
Roczne zużycie wody (litry/rok)11440
Wysokość (mm)840
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)53
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)67

Wyposażenie pralki BEKO WMB 81244 LA

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81244 la?

Beko – nowoczesne pralki i inne AGD z Turcji

Beko jest trzecim, co do wielkości producentem urządzeń AGD w Europie. W Polsce oferuje nowoczesne lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, płyty grzewcze elektryczne, gazowe i indukcyjne, mikrofalówki, piekarniki, okapy i klimatyzatory. W myśl filozofii koncernu, Beko kieruje swoje produkty do nowoczesnych pokoleń, które nie chcą marnować naturalnych zasobów, czasu i własnych pieniędzy, które nie chcą jednocześnie rezygnować z najwyższej jakości rozwiązań i wzornictwa poszukując tylko inteligentnych rozwiązań, również w produktach AGD.

czytaj więcej

Pralki podobne do BEKO WMB 81244 LA

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce BEKO WMB 81244 LA

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)