Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BEKO WMB 81242 LMB

Pralka BEKO WMB 81242 LMB

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 81242 LMB; klasa efektywności energetycznej A++; 1200 obr/min; maksymalny wsad 8 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, Dark Care, BabyProtect, Daily Xpress, Xpress Super Short, Eco Clean 20, Mix 40, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki, Self Clean; opcje: bez zagnieceń, dodatkowe płukanie, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81242 lmb?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Beko Wmb 81242 lmb

Innowacyjna pralka BEKO WMB 81242 LMB o nowoczesnym i eleganckim wyglądzie poradzi sobie z każdym zadaniem. Jej linia estetyczna jest miła dla oka, pralka BEKO może pełnić rolę ozdoby w naszej kuchni. Zaprojektowana funkcjonalnie i wyposażona w wiele programów i dodatkowych funkcji pozwoli nam się cieszyć efektywnością prania. Pralka BEKO WMB 81242 LMB posiada wysoką klasę energetyczną A++ i jest łatwa w obsłudze. Jej duży i czytelny programator szybko i intuicyjnie pozwoli wybrać opcje prania.

Model BEKO WMB 81242 LMB wyposażony jest w system AquaFusion zapewniający racjonalne i optymalne wykorzystanie środków piorących. Podczas prania w standardowych pralkach wykorzystywane jest zaledwie 75% detergentu – pozostała część jest wypłukiwana wraz z wodą wylewającą się ze zbiornika. System AquaFusion blokuje odpływ wody z detergentem, dzięki czemu oddziaływanie detergentu na tkaniny jest bardziej intensywne, co zdecydowanie podnosi efekt prania. System automatycznej kontroli zużycia wody, który posiada pralka, zapewnia optymalne jej zużycie podczas prania. W zależności od rodzaju pranych tkanin oraz ich wagi dzięki systemowi do prania wykorzystywana jest jedynie najmniejsza ilość wody, która zapewni doskonały rezultat prania. Racjonalne zużycie wody skutkuje mniejszym poborem energii niezbędnej do jej podgrzania. Dzięki automatycznemu systemowi wyważenia wsadu, w który wyposażony jest model BEKO WMB 81242 LMB pranie w bębnie rozkładane jest w sposób równomierny co eliminuje hałas i drgania urządzenia powstające podczas wirowania. W przypadku niekorzystnego rozłożenia wsadu system automatycznie zmniejsza prędkość wirowania. Pralka wyposażona jest w innowacyjną grzałkę Hi-tech pokrytą warstwą niklu. Dzięki niklowej powłoce żywotność grzałki jest niemal 100-krotnie wyższa w porównaniu do standardowych grzałek. Unikalna konstrukcja grzałki zapewnia niższe zużycie energii podczas podgrzewania wody wykorzystywanej w praniu oraz eliminuje konieczność stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed jej uszkodzeniem. Dzięki zastosowaniu w modelu BEKO WMB 81242 LMB bębna AquaWave tkaniny nie niszczą się nawet po wielokrotnym praniu. Ściany bębna posiadają żłobioną strukturę zmniejszającą opór powierzchniowy, a podczas ruchów bębna wraz z zabierakami w kształcie fali wywołują powstawanie wielu małych wirów wodnych. Taki przebieg procesu prania zapewnia doskonały jego rezultat bez niszczącego wpływu na praną odzież.

Model BEKO WMB 81242 LMB wyposażono w wyświetlacz LCD, który pozwala kontrolować pracę urządzenia oraz w łatwy sposób zarządzać ustawieniami programów i dodatkowymi funkcjami prania. Na wyświetlaczu pokazywane są informacje dotyczące temperatury, intensywności wirowania, przebiegu aktualnych faz prania, czasu pozostającego do zakończenia programu oraz uruchomione dodatkowe funkcje prania.

Załadunek prania ułatwiają duże drzwi o średnicy 34 cm. Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła na panelu sterowania. Pralka posiada 16 standardowych programów – umożliwia wypranie tkanin bawełnianych, białych i kolorowych w różnym zakresie temperatur, wełny, tkanin z włókien syntetycznych oraz mieszanek. Pralka umożliwia wypranie bardzo delikatnych tkanin (jedwab, kaszmir) przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu cykl prania przebiega bardzo łagodnie w mniejszej ilości wody co zapobiega rozciąganiu lub kurczeniu pranej odzieży. Pralka BEKO WMB 81242 LMB posiada specjalny program do prania ubranek dziecięcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Program BabyProtect poprzez wydłużone pranie w wyższej temperaturze oraz dodatkowe intensywne płukanie w ciepłej wodzie zapewnia nie tylko skuteczne pozbycie się bakterii i roztoczy, ale również bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu, którego pozostałości mogą być przyczyną alergii skórnych. Do prania lekko zabrudzonej odzieży bawełnianej białej i kolorowej przeznaczony jest program Daily Xpress.Program ten jest krótszy niż standardowy program Bawełna i pozwala na wypranie maksymalnego wsadu 8 kg, w zakresie temp. 0-90°C. Program Xpress Super Short pozwala na wypranie wsadu o wadze 2 kg już w 14 minut. Program ten przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonej bielizny. Do prania ciemnych tkanin bawełnianych i syntetycznych przeznaczony jest specjalny program Dark Care. Program ten zapobiega blaknięciu pranych tkanin poprzez łagodny proces prania w niższej temperaturze, mniej intensywnym wirowaniu i większej ilości wody pobieranej do płukania. Ekonomiczny program Eco Clean to alternatywa dla standardowego programu Bawełna 40°C. W ramach programu wyprać można 3,5 kg odzież w zaledwie 30 minut, a oszczędność energii wynosi 80%. Program Mix 40 przeznaczony jest wykonania prania dla mieszanego załadunku tkanin bawełnianych i syntetycznych.

Self Clean to konserwacyjny program pozwalający utrzymać w czystości wewnętrzne części pralki takie jak bęben, rury czy pojemnik na detergenty. Pranie w niskich temperaturach sprzyja rozwojowi bakterii, a uruchomienie programu oczyszcza i odkaża pralkę. Dla wybranych programów możliwe jest wykonanie prania wstępnego. Wyboru opcji Prania wstępnego można użyć w przypadku prania bardzo zabrudzonej odzieży. Program prania jest wtedy dłuższy.

Dodatkowe płukanie dostępne w tym modelu pralki, to opcja powodująca wykonanie dodatkowej fazy płukania w cyklu prania. Dodanie fazy płukania zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę. Funkcja Express umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Dostępna w modelu BEKO WMB 81242 LMB funkcja Bez zagnieceń istotnie redukuje ilość zagnieceń pranej odzieży. Kilkuetapowe, łagodne odwirowanie powoduje, że wyprana odzież nie jest zmięta i jej prasowanie nie jest uciążliwe. W modelu możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia programu prania do 24 godzin. Urządzenie wyposażone jest w specjalny system chroniący układ elektryczny przed skokami napięcia. W przypadku wystąpienia napięcia z niebezpiecznego zakresu system wyłącza urządzenie i wznawia jego pracę gdy napięcie wróci do normy. Pralka posiada również blokadę przed dziećmi, która po uruchomieniu, uniemożliwia manipulowanie przy panelu sterowania.

 

 

Parametry techniczne pralki BEKO WMB 81242 LMB

Roczne zużycie energii (kWh/rok)218
Roczne zużycie wody (litry/rok)11000
Wysokość (mm)840
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)540
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)55
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)73

Wyposażenie pralki BEKO WMB 81242 LMB

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81242 lmb?

Beko – nowoczesne pralki i inne AGD z Turcji

Beko jest trzecim, co do wielkości producentem urządzeń AGD w Europie. W Polsce oferuje nowoczesne lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, płyty grzewcze elektryczne, gazowe i indukcyjne, mikrofalówki, piekarniki, okapy i klimatyzatory. W myśl filozofii koncernu, Beko kieruje swoje produkty do nowoczesnych pokoleń, które nie chcą marnować naturalnych zasobów, czasu i własnych pieniędzy, które nie chcą jednocześnie rezygnować z najwyższej jakości rozwiązań i wzornictwa poszukując tylko inteligentnych rozwiązań, również w produktach AGD.

czytaj więcej

Pralki podobne do BEKO WMB 81242 LMB

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce BEKO WMB 81242 LMB

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)