Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BEKO WMB 81242 LM

Pralka BEKO WMB 81242 LM

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 81242 LM; klasa efektywności energetycznej A++; 1200 obr/min; maksymalny wsad 8 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, Dark Care, BabyProtect, Daily Xpress, Xpress Super Short, Eco Clean 20, Mix 40, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki, Self Clean; opcje: bez zagnieceń, dodatkowe płukanie, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81242 lm?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Beko Wmb 81242 lm

Intuicyjny programator, oszczędność, efektywność prania i piękny design to cechy wyróżniające pralkę BEKO WMB 81242 LM. Urządzenie posiada wiele funkcjonalnych programów i dodatkowych opcji prania. Każda gospodyni domowa będzie zadowolona z urządzenia, które wykorzystuje najlepszą technikę. Pralka BEKO WMB 81242 LM wygląda nowocześnie, a nawet futurystycznie. Z powodzeniem może pełnić rolę ciekawej ozdoby w naszej kuchni, czy łazience. Mimo szerokiej funkcjonalności pralkę mogą używać nawet dzieci. Jej obsługa jest przejrzysta i bardzo łatwa. Pralka BEKO WMB 81242 LM posiada wysoką klasę efektywności energetycznej A++, co powoduje że pranie jest tańsze i bardziej ekologiczne.

Zastosowany w modelu BEKO WMB 81242 LM system AquaFusion pozwala na zwiększenie skuteczności prania poprzez bardzo efektywne wykorzystanie środków piorących. Standardowo jedynie 75% dozowanego detergentu jest wykorzystywane podczas prania – pozostała część jest wypłukiwana wraz z wodą wylewającą się ze zbiornika. System AquaFusion blokuje odpływ wody przez co niemal cały aplikowany detergent bierze udział w praniu, zapewniając jego doskonały efekt. Zastosowany w pralce System automatycznej kontroli zużycia wody zapewnia optymalizację zużycia wody podczas prania. Pralka automatycznie analizuje wielkość wsadu, a następnie pobiera jedynie minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia w ten sposób oszczędność wody, a także energii pobieranej przez urządzenie do podgrzania wody podczas prania. Model BEKO WMB 81242 LM wyposażono w elektroniczny system wyważenia wsadu, który zapewnia cichą pracę urządzenia, a także zapobiega powstawaniu drgań i „chodzeniu” pralki podczas wirowania. System rozpoznaje brak wyważenia wsadu, a następnie poprzez próby rozpoczęcia wirowania, równomiernie rozkłada pranie w bębnie. Pralka wyposażona została w nowoczesna, niklowana grzałkę Hi-Tech. Niklowa powłoka znacznie zwiększa żywotność grzałki, a także redukuje ilość osadzającego się na niej kamienia. Wyjątkowe właściwości grzałki eliminują konieczność stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed jej uszkodzeniem. Doskonałe rezultaty prania przy jednoczesnej dbałości o prane tkaniny są możliwe dzięki wyposażeniu modelu BEKO WMB 81242 LM w nowoczesny bęben AquaWave. Specjalnie żłobiona struktura ścian bębna zmniejsza napięcie powierzchniowe i wraz z zabierakami w kształcie fali, podczas prania wywołuje powstawanie wielu małych wirów wodnych. Dzięki temu prana odzież nie niszczy się na skutek tarcia o ściany bębna, a samo pranie jest bardziej efektywne. Model posiada wyświetlacz LCD pokazujący wybrane przez użytkownika ustawienia programów prania oraz uruchomione dodatkowe funkcje. Dzięki wyświetlaczowi można łatwo zarządzać ustawieniami urządzenia, a także kontrolować jego pracę. Na wyświetlaczu pokazywane są również informacje dotyczące aktualnej fazy prania i czasu pozostającego do zakończenia prania.

Załadunek prania ułatwiają duże drzwi o średnicy 34 cm. Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła na panelu sterowania. Pralka posiada 16 standardowych programów – umożliwia wypranie tkanin bawełnianych, białych i kolorowych w różnym zakresie temperatur, wełny, tkanin z włókien syntetycznych oraz mieszanek. Pralka wyposażona jest w specjalny program do prania tkanin przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu cykl prania jest bardzo łagodny i przebiega w mniejszej ilości wody. Zapobiega to absorbowaniu wody przez tkaniny co powodować może rozciąganie się lub kurczenie pranych ubrań. Pralka BEKO WMB 81242 LM posiada specjalny program BabyProtect. Program ten daje doskonałe rezultaty przy praniu ubranek dziecięcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. W ramach programu proces prania jest wydłużony, przeprowadzany w wyższej temperaturze i z bardziej intensywnym płukaniem. Program pozwala na pozbycie się bakterii i roztoczy oraz zapewnia bardzo dokładne wypłukanie pranej odzieży z resztek detergentów będących częstą przyczyną alergii. Do prania lekko zabrudzonej odzieży bawełnianej białej i kolorowej przeznaczony jest program Daily Xpress.Program ten jest krótszy niż standardowy program Bawełna i pozwala na wypranie maksymalnego wsadu 8 kg, w zakresie temp. 0-90°C.

Program Xpress Super Short pozwala na wypranie wsadu o wadze 2 kg już w 14 minut. Program ten przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonej bielizny. Dark Care to specjalny program przeznaczony do prania ciemnej odzieży bawełnianej i z włókien syntetycznych. Cykl prania jest bardzo delikatny – przebiega w niższej temperaturze, przy mniejszej intensywności wirowania, a podczas płukania pobierana jest większa ilość wody. Program ten zapobiega blaknięciu kolorów nawet po wielokrotnym praniu. Ekonomiczny program Eco Clean to alternatywa dla standardowego programu Bawełna 40°C. W ramach programu wyprać można 3,5 kg odzież w zaledwie 30 minut, a oszczędność energii wynosi 80%. Program Mix 40 przeznaczony jest wykonania prania dla mieszanego załadunku tkanin bawełnianych i syntetycznych.

Pralka posiada samoczyszczący program Self Clean. Uruchomienie programu zapobiega rozwojowi bakterii wewnątrz pralki. Podczas programu woda podgrzewana jest do temperatury 70°C i skutecznie oczyszcza oraz odkaża bęben, rury, pojemnik na detergenty.

Dla wybranych programów możliwe jest wykonanie prania wstępnego. Wyboru opcji Prania wstępnego można użyć w przypadku prania bardzo zabrudzonej odzieży. Program prania jest wtedy dłuższy.

Dodatkowe płukanie dostępne w tym modelu pralki, to opcja powodująca wykonanie dodatkowej fazy płukania w cyklu prania. Dodanie fazy płukania zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę. Funkcja Express umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Funkcja Bez zagnieceń znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. Uruchamiając opcję pralka wykonuje wirowanie w kilku etapach, w trakcie których, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń. W modelu możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia programu prania do 24 godzin. Urządzenie wyposażone jest w specjalny system chroniący układ elektryczny przed skokami napięcia. W przypadku wystąpienia napięcia z niebezpiecznego zakresu system wyłącza urządzenie i wznawia jego pracę gdy napięcie wróci do normy. Pralka posiada również blokadę przed dziećmi, która po uruchomieniu, uniemożliwia manipulowanie przy panelu sterowania.

 

 

Parametry techniczne pralki BEKO WMB 81242 LM

Roczne zużycie energii (kWh/rok)218
Roczne zużycie wody (litry/rok)11000
Wysokość (mm)840
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)540
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)55
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)73

Wyposażenie pralki BEKO WMB 81242 LM

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81242 lm?

Beko – nowoczesne pralki i inne AGD z Turcji

Beko jest trzecim, co do wielkości producentem urządzeń AGD w Europie. W Polsce oferuje nowoczesne lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, płyty grzewcze elektryczne, gazowe i indukcyjne, mikrofalówki, piekarniki, okapy i klimatyzatory. W myśl filozofii koncernu, Beko kieruje swoje produkty do nowoczesnych pokoleń, które nie chcą marnować naturalnych zasobów, czasu i własnych pieniędzy, które nie chcą jednocześnie rezygnować z najwyższej jakości rozwiązań i wzornictwa poszukując tylko inteligentnych rozwiązań, również w produktach AGD.

czytaj więcej

Pralki podobne do BEKO WMB 81242 LM

Pralka BEKO WMB 91242 LC

Pralka BEKO WMB 91242 LC

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 91242 LC; klasa efektywności energetycznej A++; 1200 obr/min; maksymalny wsad 9 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, BabyProtect, Dark Care, Self Clean, Daily Express, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki; opcje: bez zagnieceń, dodatkowe płukanie, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce BEKO WMB 81242 LM

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)