Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BEKO WMB 81241 LMS

Pralka BEKO WMB 81241 LMS

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 81241 LMS; klasa efektywności energetycznej A+; 1200 obr/min; maksymalny wsad 8 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, Dark Care, BabyProtect, Daily Xpress, Xpress Super Short, Eco Clean 20, Mix 40, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki, Self Clean; opcje: bez zagnieceń, dodatkowe płukanie, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81241 lms?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Beko Wmb 81241 lms

Pralka BEKO WMB 81241 LMS to urządzenie na miarę XXI wieku, ponieważ wykorzystuje najlepsze osiągnięcia technologiczne w produkcji sprzętu AGD. Posiada wysoką klasę efektywności energetycznej A+, jest przejrzysta i bardzo łatwa w obsłudze. Wyposażona w kilkanaście programów i dodatkowych funkcji daje gwarancję dobrze wykonanego prania. Wachlarz możliwości jest duży, więc możemy mieć pewność, że nawet delikatne rzeczy nie ulegną zniszczeniu. Do ustawienia programu służy duży i czytelny programator. Pralka BEKO WMB 81241 LMS nie musi być zabudowana. Jej elegancka linia estetyczna i ciekawy design sprawia, że może spełniać rolę ozdoby w kuchni czy łazience.

Model BEKO WMB 81241 LMS wyposażony jest w system AquaFusion optymalizujący zużycie środków piorących. Podczas prania w standardowych pralkach wykorzystywane jest zaledwie 75% detergentu – pozostała część jest wypłukiwana przez wodę wylewającą się ze zbiornika. System AquaFusion blokuje odpływ wody z detergentem, dzięki czemu oddziaływanie detergentu na tkaniny jest bardziej intensywne co zdecydowanie podnosi efekt prania. Dzięki zastosowanemu w modelu BEKO WMB 81241 LMS automatycznemu systemowi kontroli zużycia wody pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody. Elektroniczny system wyważenia wsadu, który posiada pralka, powoduje równomierne rozłożenie prania w bębnie. W sytuacji, gdy pranie rozłożone jest nierównomiernie, a intensywne wirowanie mogłoby uszkodzić pralkę, system automatycznie zmniejsza obroty wirowania. Działanie systemu zapewnia cichą pracę urządzenia oraz eliminuje drgania powstające podczas wirowania. Model BEKO WMB 81241 LMS wyposażono w nowoczesną, niklowaną grzałkę Hi-Tech. Niklowa powłoka zabezpiecza grzałkę przed korozją i znacznie zwiększa jej trwałość. Dzięki unikalnej konstrukcji grzałka nie wymaga stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed uszkodzeniami spowodowanymi przez osadzający się kamień. Pralka posiada unikalny bęben AquaWave. Ściany bębna mają żłobioną strukturę zmniejszającą opór powierzchniowy przez co pranie jest delikatniejsze. Ponadto, dzięki strukturze ścian oraz specjalnym zabierakom w kształcie fali, podczas prania, w bębnie tworzy się wiele małych wirów wodnych, które zapewniają idealny rezultat prania, przy jednoczesnej ochronie tkanin.

Model BEKO WMB 81241 LMS posiada wyświetlacz LCD pokazujący wybrane przez użytkownika ustawienia programów prania oraz uruchomione dodatkowe funkcje. Dzięki wyświetlaczowi można łatwo zarządzać ustawieniami urządzenia, a także kontrolować jego pracę. Na wyświetlaczu pokazywane są również informacje dotyczące aktualnej fazy prania i czasu pozostającego do zakończenia prania.

Załadunek prania ułatwiają duże drzwi o średnicy 34 cm. Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła na panelu sterowania. Pralka posiada 16 standardowych programów – umożliwia wypranie tkanin bawełnianych, białych i kolorowych w różnym zakresie temperatur, wełny, tkanin z włókien syntetycznych oraz mieszanek. Pralka wyposażona jest w specjalny program do prania tkanin przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu cykl prania jest bardzo łagodny i przebiega w mniejszej ilości wody. Zapobiega to absorbowaniu wody przez tkaniny co powodować może rozciąganie się lub kurczenie pranych ubrań. Pralka BEKO WMB 81241 LMS posiada specjalny program do prania ubranek dziecięcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Program BabyProtect poprzez wydłużone pranie w wyższej temperaturze oraz dodatkowe intensywne płukanie w ciepłej wodzie zapewnia nie tylko skuteczne pozbycie się bakterii i roztoczy, ale również bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu, którego pozostałości mogą być przyczyną alergii skórnych. Ekonomiczny program Daily Xpress umożliwia wypranie maksymalnego wsadu 8 kg w zakresie temp. 0-90°C. Program przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonej odzieży bawełnianej białej i kolorowej. Czas trwania programu jest krótszy niż standardowego programu Bawełna. Program Xpress Super Short pozwala na wypranie wsadu o wadze 2 kg już w 14 minut. Program ten przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonej bielizny. Dzięki programowi Dark Care wyprać można bawełnianą i syntetyczną odzież wrażliwa na blaknięcie kolorów. Specjalnie zaprogramowany proces prania przebiegający w niższej temperaturze, mniej intensywnym wirowaniu i płukaniu w większej ilości wody pozwala zachować wyrazistość kolorów nawet po wielokrotnym praniu. Ekonomiczny program Eco Clean to alternatywa dla standardowego programu Bawełna 40°C. W ramach programu wyprać można 3,5 kg odzież w zaledwie 30 minut, a oszczędność energii wynosi 80%. Program Mix 40 przeznaczony jest wykonania prania dla mieszanego załadunku tkanin bawełnianych i syntetycznych.

Self Clean to konserwacyjny program pozwalający utrzymać w czystości wewnętrzne części pralki takie jak bęben, rury czy pojemnik na detergenty. Pranie w niskich temperaturach sprzyja rozwojowi bakterii, a uruchomienie programu oczyszcza i odkaża pralkę.

Pralka BEKO WMB 81241 LMS umożliwia dodanie fazy prania wstępnego do niektórych programów prania. Opcja ta wydłuża program prania i można ją stosować podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję dodatkowego płukania. W ramach tej opcji pralka wykonuje dodatkowy cykli płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę. Funkcja Express umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Dostępna w modelu BEKO WMB 81241 LMS funkcja Bez zagnieceń istotnie redukuje ilość zagnieceń pranej odzieży. Kilkuetapowe, łagodne odwirowanie powoduje, że wyprana odzież nie jest zmięta i jej prasowanie nie jest uciążliwe. W modelu możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia programu prania do 24 godzin. Urządzenie wyposażone jest w specjalny system chroniący układ elektryczny przed skokami napięcia. W przypadku wystąpienia napięcia z niebezpiecznego zakresu system wyłącza urządzenie i wznawia jego pracę gdy napięcie wróci do normy. Pralka posiada również blokadę przed dziećmi, która po uruchomieniu, uniemożliwia manipulowanie przy panelu sterowania.

 

 

Parametry techniczne pralki BEKO WMB 81241 LMS

Roczne zużycie energii (kWh/rok)248
Roczne zużycie wody (litry/rok)11000
Wysokość (mm)840
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)540
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)55
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki BEKO WMB 81241 LMS

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81241 lms?

Beko – nowoczesne pralki i inne AGD z Turcji

Beko jest trzecim, co do wielkości producentem urządzeń AGD w Europie. W Polsce oferuje nowoczesne lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, płyty grzewcze elektryczne, gazowe i indukcyjne, mikrofalówki, piekarniki, okapy i klimatyzatory. W myśl filozofii koncernu, Beko kieruje swoje produkty do nowoczesnych pokoleń, które nie chcą marnować naturalnych zasobów, czasu i własnych pieniędzy, które nie chcą jednocześnie rezygnować z najwyższej jakości rozwiązań i wzornictwa poszukując tylko inteligentnych rozwiązań, również w produktach AGD.

czytaj więcej

Pralki podobne do BEKO WMB 81241 LMS

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce BEKO WMB 81241 LMS

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)