Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BEKO WMB 81241 LMB

Pralka BEKO WMB 81241 LMB

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 81241 LMB; klasa efektywności energetycznej A+; 1200 obr/min; maksymalny wsad 8 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, Dark Care, BabyProtect, Daily Xpress, Xpress Super Short, Eco Clean 20, Mix 40, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki, Self Clean; opcje: bez zagnieceń, dodatkowe płukanie, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81241 lmb?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Beko Wmb 81241 lmb

Pralka BEKO WMB 81241 LMB to różnorodność programów, dodatkowych opcji i efektywność prania. Łatwa i bardzo intuicyjna w obsłudze pralka BEKO WMB 81241 LMB to urządzenie wysokiej klasy energetycznej A+. Zastosowanie najnowszych technik w pralce sprawia, że korzystanie z niej staje się szybkie, łatwe i przyjemne. Czytelny programator pomoże wybrać odpowiedni program prania. Ciekawy i elegancki design sprawia, że pralka staje się elementem dekoracyjnym w kuchni czy łazience.

Wykorzystany w modelu BEKO WMB 81241 LMB system AquaFusion zwiększa skuteczność prania poprzez bardziej efektywne wykorzystanie używanych detergentów. W standardowych pralkach około ¼ aplikowanych środków piorących jest wypłukiwane przez wodę wylewającą się ze zbiornika. System AquaFusion blokuje odpływ wody i zapewnia niemal 100% wykorzystanie środków piorących. Dzięki działaniu AquaFusion pranie jest bardziej efektywne, a jednocześnie bardziej oszczędne przez racjonalne wykorzystywanie środków piorących. System automatycznej kontroli zużycia wody, który posiada pralka, zapewnia optymalne jej zużycie podczas prania. W zależności od rodzaju pranych tkanin oraz ich wagi dzięki systemowi do prania wykorzystywana jest jedynie najmniejsza ilość wody, która zapewni doskonały rezultat prania. Racjonalne zużycie wody skutkuje mniejszym poborem energii niezbędnej do jej podgrzania. Model BEKO WMB 81241 LMB wyposażony został w elektroniczny system wyważenia wsadu. Zapewnia on równomierne rozłożenie prania w bębnie przez co eliminowany jest hałas oraz drgania urządzenia podczas wirowania. Jeżeli wsad w bębnie rozłożony jest nierównomiernie, system wyważenia automatycznie dobierze optymalną prędkość wirowania. Pralka wyposażona jest w innowacyjną grzałkę Hi-tech pokrytą warstwą niklu. Dzięki niklowej powłoce żywotność grzałki jest niemal 100-krotnie wyższa w porównaniu do standardowych grzałek. Unikalna konstrukcja grzałki zapewnia niższe zużycie energii podczas podgrzewania wody wykorzystywanej w praniu oraz eliminuje konieczność stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed jej uszkodzeniem. W pralce wykorzystano nowoczesny bęben AquaWave. Specjalnie żłobiona struktura ścian bębna oraz zabieraki w kształcie fali powodują powstawanie podczas prania wielu małych wirów wodnych, które czynią pranie bardziej efektywnym przy jednoczesnej ochronie tkanin. Model BEKO WMB 81241 LMB wyposażono w wyświetlacz LCD, który pozwala kontrolować pracę urządzenia oraz w łatwy sposób zarządzać ustawieniami programów i dodatkowymi funkcjami prania. Na wyświetlaczu pokazywane są informacje dotyczące temperatury, intensywności wirowania, przebiegu aktualnych faz prania, czasu pozostającego do zakończenia programu oraz uruchomione dodatkowe funkcje prania.

Załadunek prania ułatwiają duże drzwi o średnicy 34 cm. Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła na panelu sterowania. Pralka posiada 16 standardowych programów – umożliwia wypranie tkanin bawełnianych, białych i kolorowych w różnym zakresie temperatur, wełny, tkanin z włókien syntetycznych oraz mieszanek. Pralka wyposażona jest w specjalny program do prania tkanin przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu cykl prania jest bardzo łagodny i przebiega w mniejszej ilości wody. Zapobiega to absorbowaniu wody przez tkaniny co powodować może rozciąganie się lub kurczenie pranych ubrań. Pralka BEKO WMB 81241 LMB posiada specjalny program do prania ubranek dziecięcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Program BabyProtect poprzez wydłużone pranie w wyższej temperaturze oraz dodatkowe intensywne płukanie w ciepłej wodzie zapewnia nie tylko skuteczne pozbycie się bakterii i roztoczy, ale również bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu, którego pozostałości mogą być przyczyną alergii skórnych. Program Daily Xpress przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonych tkanin bawełnianych. Umożliwia wypranie maksymalnego wsadu 8 kg w zakresie temperatur 0-90°C. Czas trwania programu jest znacznie krótszy niż w przypadku standardowego programu Bawełna. Pralka posiada program Xpress Super Short, który umożliwia wykonanie skutecznego prania w 14 minut. Program ten przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonej bielizny. Pranie przebiega w temperaturze 30°C, maksymalny wsad 2 kg. Specjalny program Dark Care służy do prania wrażliwych na blaknięcie bawełnianych i syntetycznych tkanin w ciemnych kolorach. Cykl prania przebiega w niższej temperaturze, przy łagodnych ruchach bębna i mniej intensywnym wirowaniu, a podczas płukania pobierana jest większa ilość wody. Ekonomiczny program Eco Clean to alternatywa dla standardowego programu Bawełna 40°C. W ramach programu wyprać można 3,5 kg odzież w zaledwie 30 minut, a oszczędność energii wynosi 80%. Program Mix 40 przeznaczony jest wykonania prania dla mieszanego załadunku tkanin bawełnianych i syntetycznych.

Dostępny W modelu BEKO WMB 81241 LMB program Self Clean przeznaczony jest do czyszczenia wewnętrznych układów pralki, w szczególności bębna, rur i pojemnika na detergenty. Program ten zapobiega rozwojowi bakterii, któremu sprzyja pranie w niskich temperaturach.

Dla wybranych programów pralka BEKO WMB 81241 LMB umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Dodatkowe płukanie to opcja powodująca wykonanie dodatkowej fazy płukania w cyklu prania. Dodanie fazy płukania zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę. Funkcja Express jest zalecana do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Uruchomienie funkcji pozwala na szybsze zakończenie prania. Funkcja Bez zagnieceń znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. Uruchamiając opcję pralka wykonuje wirowanie w kilku etapach, w trakcie których, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

W modelu możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia programu prania do 24 godzin. Pralka posiada specjalny system chroniący układ elektryczny przed skokami napięcia. System bezpiecznie wyłącza urządzenie, gdy napięcie przekroczy niedozwolony zakres, by włączyć je, gdy napięcie wróci do normy. Pralka posiada również blokadę przed dziećmi, która po uruchomieniu, uniemożliwia manipulowanie przy panelu sterowania.

 

 

 

Parametry techniczne pralki BEKO WMB 81241 LMB

Roczne zużycie energii (kWh/rok)248
Roczne zużycie wody (litry/rok)11000
Wysokość (mm)840
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)540
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)55
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki BEKO WMB 81241 LMB

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81241 lmb?

Beko – nowoczesne pralki i inne AGD z Turcji

Beko jest trzecim, co do wielkości producentem urządzeń AGD w Europie. W Polsce oferuje nowoczesne lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, płyty grzewcze elektryczne, gazowe i indukcyjne, mikrofalówki, piekarniki, okapy i klimatyzatory. W myśl filozofii koncernu, Beko kieruje swoje produkty do nowoczesnych pokoleń, które nie chcą marnować naturalnych zasobów, czasu i własnych pieniędzy, które nie chcą jednocześnie rezygnować z najwyższej jakości rozwiązań i wzornictwa poszukując tylko inteligentnych rozwiązań, również w produktach AGD.

czytaj więcej

Pralki podobne do BEKO WMB 81241 LMB

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce BEKO WMB 81241 LMB

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)