Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BEKO WMB 81044 LA

Pralka BEKO WMB 81044 LA

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 81044 LA; klasa efektywności energetycznej A+++ (-10%); 1000 obr/min; maksymalny wsad 8 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, BabyProtect, Daily Xpress, Xpress Super Short, Kołdra, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki; opcje: bez zagnieceń, dodatkowe płukanie, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81044 la?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Beko Wmb 81044 la

Innowacyjna i niezwykle funkcjonalna pralka BEKO WMB 81044 LA to urządzenie w pełni odpowiadające najnowocześniejszej technologii. Dużo programów i dodatkowe opcje prania stawiają pralkę wśród liderów urządzeń piorących. Prosta obsługa pozwala na szybkie i poprawne dostosowanie odpowiedniego programu prania. Pralka BEKO WMB 81044 LA oszczędza nasz czas i pieniądze, ponieważ należy do wysokiej klasy efektywności energetycznej A+++. Design pralki jest nowoczesny i może stanowić ciekawą ozdobę w kuchni. Pralka nie wymaga zabudowy. Każda gospodyni domowa doceni tak funkcjonalny i solidny sprzęt.

Konstruktorzy zainstalowali w pralce BEKO WMB 81044 LA zaawansowany technologicznie silnik bezszczotkowy. Silnik ten zapewnia cichą pracę urządzenia, jest praktycznie bezawaryjny i niezwykle wydajny. Model BEKO WMB 81044 LA wyposażony jest w system AquaFusion zapewniający racjonalne i optymalne wykorzystanie środków piorących. Podczas prania w standardowych pralkach wykorzystywane jest zaledwie 75% detergentu – pozostała część jest wypłukiwana wraz z wodą wylewającą się ze zbiornika. System AquaFusion blokuje odpływ wody z detergentem, dzięki czemu oddziaływanie detergentu na tkaniny jest bardziej intensywne, co zdecydowanie podnosi efekt prania. System automatycznej kontroli zużycia wody, w który wyposażono pralkę to system opracowany w celu jak najbardziej optymalnego zużycia wody podczas prania. W zależności od wyboru programu prania i wielkości wsadu, pralka pobierze minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia jak najbardziej efektywnego procesu prania. Przez swoje działanie system optymalizuje również zużycie pobieranej energii niezbędnej do podgrzania wody podczas prania. Elektroniczny system wyważenia wsadu powoduje równomierne rozłożenie prania w bębnie. W sytuacji, gdy pranie rozłożone jest nierównomiernie, a intensywne wirowanie mogłoby uszkodzić pralkę, system automatycznie zmniejsza obroty wirowania. Działanie systemu zapewnia cichą pracę urządzenia oraz eliminuje drgania powstające podczas wirowania. Pralka wyposażona została w nowoczesna, niklowana grzałkę Hi-Tech. Niklowa powłoka znacznie zwiększa żywotność grzałki, a także redukuje ilość osadzającego się na niej kamienia. Wyjątkowe właściwości grzałki eliminują konieczność stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed jej uszkodzeniem. Pralka zapewnia szczególną dbałość o prane tkaniny dzięki unikalnej konstrukcji bębna AquaWave. Żłobiona struktura ścian bębna oraz zabieraki w kształcie fali, podczas obracania bębna wywołują powstawanie dużej ilości małych wirów wodnych. Taki sposób prania zwiększa jego efektywność oraz zapewnia większą ochronę pranych tkanin. Model BEKO WMB 81044 LA posiada wyświetlacz LCD pokazujący wybrane przez użytkownika ustawienia programów prania oraz uruchomione dodatkowe funkcje. Dzięki wyświetlaczowi można łatwo zarządzać ustawieniami urządzenia, a także kontrolować jego pracę. Na wyświetlaczu pokazywane są również informacje dotyczące aktualnej fazy prania i czasu pozostającego do zakończenia prania.

Załadunek prania ułatwiają duże drzwi o średnicy 34 cm. Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła na panelu sterowania. Pralka posiada 16 standardowych programów – umożliwia wypranie tkanin bawełnianych, białych i kolorowych w różnym zakresie temperatur, wełny, tkanin z włókien syntetycznych oraz mieszanek. Pralka posiada specjalny program do prania tkanin przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu cykl prania jest bardzo łagodny i przebiega w mniejszej ilości wody. Zapobiega to absorbowaniu wody przez tkaniny co powodować może rozciąganie się lub kurczenie pranych ubrań. Niezwykle użytecznym rozwiązaniem dostępnym w modelu BEKO WMB 81044 LA jest program BabyProtect. Program ten pozwala przeprowadzić dłuższe pranie, w wyższej temperaturze z bardzo intensywnym płukaniem. Zapewnia to pozbycie się bakterii i roztoczy oraz idealne wypłukanie pranej odzieży z resztek detergentu. Program ten jest zalecany do prania ubranek dziecięcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Do prania lekko zabrudzonej odzieży bawełnianej białej i kolorowej przeznaczony jest program Daily Xpress.Program ten jest krótszy niż standardowy program Bawełna i pozwala na wypranie maksymalnego wsadu 8 kg, w zakresie temp. 0-90°C. Xpress Super Short to 14 minutowy program do prania lekko zabrudzonej bielizny. Umożliwia wypranie 2 kg wsadu w 30°C. Specjalnie opracowany program Kołdra skutecznie likwiduje roztocza rozwijające się w pościeli czy kocach. Dzięki programowi wyprać można duże sztuki prania. Dla wybranych programów możliwe jest wykonanie prania wstępnego. Wyboru opcji Prania wstępnego można użyć w przypadku prania bardzo zabrudzonej odzieży. Program prania jest wtedy dłuższy.

Dodatkowe płukanie to opcja zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka wykonuje dodatkowy cykl płukania podczas procesu prania. Wybór opcji dodatkowe płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę. Dostępna w pralce funkcja Express jest zalecana do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Uruchomienie funkcji pozwala na szybsze zakończenie prania. Uruchomienie funkcji Bez zagnieceń skutkuje kilkufazowym odwirowaniem wypranej odzieży. Podczas wirowania odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie w bębnie co znacznie redukuje możliwość powstawania zagnieceń. W modelu możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia programu prania do 24 godzin. Pralka posiada blokadę przed dziećmi, która zapobiega manipulowaniu przy panelu sterowania, a układ elektryczny pralki jest chroniony przed skokami napięcia specjalnym systemem, który wyłącza urządzenie, gdy napięcie przekroczy dozwolony zakres, a następnie włącza je gdy napięcie wróci do normy.

 

 

Parametry techniczne pralki BEKO WMB 81044 LA

Roczne zużycie energii (kWh/rok)171
Roczne zużycie wody (litry/rok)11440
Wysokość (mm)840
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)54
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)71

Wyposażenie pralki BEKO WMB 81044 LA

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 81044 la?

Beko – nowoczesne pralki i inne AGD z Turcji

Beko jest trzecim, co do wielkości producentem urządzeń AGD w Europie. W Polsce oferuje nowoczesne lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, płyty grzewcze elektryczne, gazowe i indukcyjne, mikrofalówki, piekarniki, okapy i klimatyzatory. W myśl filozofii koncernu, Beko kieruje swoje produkty do nowoczesnych pokoleń, które nie chcą marnować naturalnych zasobów, czasu i własnych pieniędzy, które nie chcą jednocześnie rezygnować z najwyższej jakości rozwiązań i wzornictwa poszukując tylko inteligentnych rozwiązań, również w produktach AGD.

czytaj więcej

Pralki podobne do BEKO WMB 81044 LA

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce BEKO WMB 81044 LA

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)