Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka BEKO WMB 71442 PTLA

Pralka BEKO WMB 71442 PTLA

Ładowana od frontu pralka automatyczna BEKO WMB 71442 PTLA; klasa efektywności energetycznej A++; 1400 obr/min; maksymalny wsad 7 kg; AquaWave, AquaFusion; 16 programów prania w tym m.in. Bawełna, Dark Care, BabyProtect, Daily Xpress, Xpress Super Short, Eco Clean 20, Mix 40, Pranie Ręczne, Wełna, Syntetyki, Self Clean; opcje: bez zagnieceń, Pupil, pranie ekspresowe; blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 71442 ptla?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Beko Wmb 71442 ptla

Unikalne rozwiązania technologiczne, jakich użyto przy produkcji pralki BEKO WMB 71442 PTLA, pozwalają zaliczyć to urządzenie do najbardziej nowoczesnych pralek dostępnych na rynku. BEKO WMB 71442 PTLA posiada 16 programów prania oraz funkcje dodatkowe prania, co czyni pralkę niezwykle uniwersalną w użytkowaniu. Bogactwo możliwości ustawień nie świadczy o tym, że BEKO WMB 71442 PTLA jest pralką skomplikowaną w obsłudze. Wręcz przeciwnie – prosty, czytelny programator oraz możliwość wczytania i zapamiętania własnych, ulubionych ustawień sprawiają, że korzystanie z pralki jest łatwe i nie wymaga wysiłku. Duża ładowność pralki natomiast, zapewni nawet wieloosobowej rodzinie możliwość wykonania prania jednorazowo, z doskonałym efektem.

Zastosowany w modelu BEKO WMB 71442 PTLA system AquaFusion pozwala na zwiększenie skuteczności prania poprzez bardzo efektywne wykorzystanie środków piorących. Standardowo jedynie 75% dozowanego detergentu jest wykorzystywane podczas prania – pozostała część jest wypłukiwana wraz z wodą wylewającą się ze zbiornika. System AquaFusion blokuje odpływ wody przez co niemal cały aplikowany detergent bierze udział w praniu, zapewniając jego doskonały efekt. System automatycznej kontroli zużycia wody, który posiada pralka, to system opracowany w celu jak najbardziej optymalnego zużycia wody podczas prania. W zależności od wyboru programu prania i wielkości wsadu, pralka pobierze minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia jak najbardziej efektywnego procesu prania. Przez swoje działanie system optymalizuje również zużycie pobieranej energii niezbędnej do podgrzania wody podczas prania. Model BEKO WMB 71442 PTLA wyposażono w elektroniczny system wyważenia wsadu, który zapewnia cichą pracę urządzenia, a także zapobiega powstawaniu drgań i „chodzeniu” pralki podczas wirowania. System rozpoznaje brak wyważenia wsadu, a następnie poprzez próby rozpoczęcia wirowania, równomiernie rozkłada pranie w bębnie. Pralka posiada innowacyjną grzałkę Hi-tech pokrytą warstwą niklu. Dzięki niklowej powłoce żywotność grzałki jest niemal 100-krotnie wyższa w porównaniu do standardowych grzałek. Unikalna konstrukcja grzałki zapewnia niższe zużycie energii podczas podgrzewania wody wykorzystywanej w praniu oraz eliminuje konieczność stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed jej uszkodzeniem. W pralce wykorzystano nowoczesny bęben AquaWave. Specjalnie żłobiona struktura ścian bębna oraz zabieraki w kształcie fali powodują powstawanie podczas prania wielu małych wirów wodnych, które czynią pranie bardziej efektywnym przy jednoczesnej ochronie tkanin.

Na wyświetlaczu LCD, w który wyposażono model BEKO WMB 71442 PTLA pokazywane są informacje dotyczące temperatury, intensywności wirowania, przebiegu aktualnych faz prania, czasu pozostającego do zakończenia programu oraz uruchomione dodatkowe funkcje prania. Wyświetlacz ułatwia kontrolę pracy urządzenia oraz zarządzanie dodatkowymi funkcjami prania.

Załadunek prania ułatwiają duże drzwi o średnicy 34 cm. Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła na panelu sterowania. Pralka posiada 16 standardowych programów – umożliwia wypranie tkanin bawełnianych, białych i kolorowych w różnym zakresie temperatur, wełny, tkanin z włókien syntetycznych oraz mieszanek.

Pralka wyposażona jest w specjalny program do prania tkanin przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu cykl prania jest bardzo łagodny i przebiega w mniejszej ilości wody. Zapobiega to absorbowaniu wody przez tkaniny co powodować może rozciąganie się lub kurczenie pranych ubrań. Pralka BEKO WMB 71442 PTLA posiada specjalny program do prania ubranek dziecięcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Program BabyProtect poprzez wydłużone pranie w wyższej temperaturze oraz dodatkowe intensywne płukanie w ciepłej wodzie zapewnia nie tylko skuteczne pozbycie się bakterii i roztoczy, ale również bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu, którego pozostałości mogą być przyczyną alergii skórnych. Program Daily Xpress przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonych tkanin bawełnianych. Umożliwia wypranie maksymalnego wsadu 7 kg w zakresie temperatur 0-90°C. Czas trwania programu jest znacznie krótszy niż w przypadku standardowego programu bawełna. Do prania lekko zabrudzonej bielizny służy program Xpress Super Short. Program ten umożliwia wypranie 2 kg wsadu w 14 minut. Dzięki programowi Dark Care wyprać można bawełnianą i syntetyczną odzież wrażliwa na blaknięcie kolorów. Specjalnie zaprogramowany proces prania przebiegający w niższej temperaturze, mniej intensywnym wirowaniu i płukaniu w większej ilości wody pozwala zachować wyrazistość kolorów nawet po wielokrotnym praniu. Bardzo oszczędny program Eco Clean 20 pozwala na wypranie 3,5 kg lekko zabrudzonej odzieży w 20 minut. Program ten zużywa o 80% mniej energii niż standardowy program Bawełna 40°C. Program Mix 40 przeznaczony jest wykonania prania dla mieszanego załadunku tkanin bawełnianych i syntetycznych.

Self Clean to specjalny program do czyszczenia bębna, rur, zbiornika na detergenty oraz innych wewnętrznych części pralki. Uruchomienie programu zapobiega rozwojowi bakterii, któremu sprzyja pranie w niskich temperaturach.

Podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży można użyć dostępnej w modelu BEKO WMB 71442 PTLA opcji Prania wstępnego. Opcja ta dostępna jest dla wybranych programów, a jej uruchomienie powoduje wydłużenie programu prania.

Dla osób posiadających zwierzęta domowe niezwykle użytecznym rozwiązaniem, dostępnym w pralce BEKO WMB 71442 PTLA jest funkcja Pupil. Funkcja ta zapewnia bardzo dokładne usunięcie resztek zwierzęcej sierści z pranych ubrań. Uruchomienie funkcji powoduje modyfikację wybranego programu prania polegającą na dodatkowym podgrzewaniu wody oraz bardziej intensywnym płukaniu. Zabiegi te rozluźniają włókna pranych tkanin i zapewniają w ten sposób bardzo skuteczne pozbycie się zwierzęcej sierści. Funkcja Express jest zalecana do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Uruchomienie funkcji pozwala na szybsze zakończenie prania. Funkcja Bez zagnieceń poprzez kilkufazowe, łagodne odwirowywanie zapobiega powstawaniu zagnieceń pranej odzieży. Ubrania są łagodnie odwirowywane, w taki sposób, że wielokrotnie zmieniają swoje położenie w bębnie. Ruchy bębna podczas wirowania rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń. W modelu możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia programu prania do 24 godzin. Układ elektryczny pralki jest chroniony przed skokami napięcia specjalnym systemem. Dzięki systemowi pralka wyłącza się gdy napięcie będzie w niedozwolonym zakresie. Po powrocie napięcia do normy system automatycznie wznawia pracę urządzenia. Pralka posiada również blokadę przed dziećmi, która po uruchomieniu, uniemożliwia manipulowanie przy panelu sterowania.

 

 

Parametry techniczne pralki BEKO WMB 71442 PTLA

Roczne zużycie energii (kWh/rok)194
Roczne zużycie wody (litry/rok)9020
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)540
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)57
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki BEKO WMB 71442 PTLA

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Beko Wmb 71442 ptla?

Beko – nowoczesne pralki i inne AGD z Turcji

Beko jest trzecim, co do wielkości producentem urządzeń AGD w Europie. W Polsce oferuje nowoczesne lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, płyty grzewcze elektryczne, gazowe i indukcyjne, mikrofalówki, piekarniki, okapy i klimatyzatory. W myśl filozofii koncernu, Beko kieruje swoje produkty do nowoczesnych pokoleń, które nie chcą marnować naturalnych zasobów, czasu i własnych pieniędzy, które nie chcą jednocześnie rezygnować z najwyższej jakości rozwiązań i wzornictwa poszukując tylko inteligentnych rozwiązań, również w produktach AGD.

czytaj więcej

Pralki podobne do BEKO WMB 71442 PTLA

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce BEKO WMB 71442 PTLA

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)