Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka AMICA NavigatorX AWX712DJB

Pralka AMICA NavigatorX AWX712DJB

Nowoczesna, ładowana od frontu pralka automatyczna AMICA NavigatorX AWX712DJB w kolorze czarnym, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A+++, z maksymalnym wsadem 7 kg, AutoSensor, AquaJet, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 12’, Anti Allergia; opcje łatwe prasowanie, Tryb Szybki, możliwość programowania czasu startu, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Awx712djb?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Amica Awx712djb

Pralka AMICA NavigatorX AWX712DJB reprezentuje ten rodzaj urządzeń pralniczych, które ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność, a zarazem niski stopień skomplikowania obsługi, są najbardziej pożądanym rodzajem sprzętu na rynku. Kilkanaście programów pralki zapewnia możliwość precyzyjnego wyboru optymalnej opcji prania do każdego rodzaju odzieży (od wełny i jedwabiu, poprzez wyroby dżinsowe, aż do prania pościeli i kołder). W wielu wypadkach, NavigatorX AWX712DJB doskonale sprawdza się jako alternatywa dla profesjonalnej pralni. Oszczędność czasu i pieniędzy staje się wobec tego faktu oczywista. Dodatkowo, jak urządzenie z gruntu obliczone na ochronę środowiska naturalnego, a co za tym idzie zużywające mniej energii niż najbardziej energooszczędne pralki tej klasy obecne w sprzedaży, NavigatorX AWX712DJB generuje dodatkowe oszczędności dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Dodatkowe funkcje, w które wyposażono pralkę, pozwalają doskonale zadbać o odzież, poddawaną procesowi prania.

Zastosowany w modelu AMICA NavigatorX AWX712DJB AutoSensor zapewnia optymalizację zużycia wody podczas prania. Pralka automatycznie analizuje wielkość wsadu, a następnie pobiera jedynie minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia w ten sposób oszczędność wody, a także energii pobieranej przez urządzenie do podgrzania wody podczas prania.

Pralkę wyposażono w system AquaJet powodujący dodatkowy obieg wody w pralce. Woda wraz z detergentem jest pobierana z dołu bębna, transportowana do góry, a następnie z powrotem wstrzykiwana do bębna przez dwie dysze. Dzięki lepszemu wymieszaniu wody z detergentem system Aqua Jet podnosi skuteczność prania i pozwala na znaczące obniżenie zużycia energii.

Pralka zapewnia doskonałe rezultaty prania i płukania dzięki systemowi prania deszczowego, w który wyposażono model AMICA NavigatorX AWX712DJB. Dzięki specjalnemu systemowi zabieraków woda w bębnie jest rozprowadzana bardzo równomiernie podnosząc efektywność prania i płukania.

Pralkę wyposażono w nowoczesny System Navigator zapewniający pełen komfort i wygodę obsługi urządzenia. System Navigator to zestaw przyjaznych rozwiązań łączących design, funkcjonalność i ergonomię dzięki którym programowanie pralki oraz wybór dodatkowych funkcji prania jest intuicyjne i nie wymaga instrukcji. Czytelny programator oraz logiczny układ elementów na panelu sterowania sprawiają, że obsługa pralki to prawdziwa przyjemność.

W modelu AMICA NavigatorX AWX712DJB wyboru programu prania dokonuje się poprzez odpowiednie ustawienie pokrętła programatora. Wyboru dodatkowej funkcji prania, zmiany temperatury prania czy intensywności wirowania dokonuje się przy wykorzystaniu przycisków znajdujących się na panelu sterowania. Wybrane przez użytkownika parametry widoczne są na wyświetlaczu, który pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Pralka NavigatorX AWX712DJB posiada duże, szeroko otwierane drzwiczki o średnicy 33 cm co znacznie ułatwia załadunek dużych sztuk prania takich jak koce, firanki, zasłony czy pościel. Dodatkowo, drzwiczki wyposażone są w elektromagnetyczną blokadę, która umożliwia dołożenie prania w dowolnym momencie trwania cyklu. Drzwi nie odblokują się przy wysokim poziomie wody lub wysokiej temperaturze wewnątrz bębna.

Pralka AMICA NavigatorX AWX712DJB posiada 15 programów prania:

 • Ręczniki 95°C – do prania i gotowania tkanin z włókien bawełnianych i lnianych. Za pomocą tego programu można wyprać zarówno białe bawełniane ubrania, jak i pościel, obrusy oraz ręczniki (ze względów higienicznych temperatura 90° jest wręcz zalecana do prania tego typu wyrobów).
 • Bawełna 60°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych bardzo mocno zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Bawełna 40°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych lekko zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Syntetyki – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania delikatnych wyrobów tekstylnych, sukienek, spódnic, koszul, bluzek oraz firan.
 • Wełna – do prania wyrobów wełnianych, nadających się do prania w pralce.
 • Ręczne – do prania wyrobów wełnianych, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Sport – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych. Szybki, 40 minutowy program zapewniający doskonały efekt prania przy jednoczesnej ochronie właściwości tkanin, z których wykonana jest odzież sportowa.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Koszule – szybki program do prania lekko zabrudzonych koszul z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Anti-Allergic – do prania odzieży dziecięcej oraz dla osób o wrażliwej skórze. W ramach programu wykonywane jest dodatkowe płukanie odzieży.
 • Codzienne 60’ – do prania tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 2,5 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Super Krótkie 12’ – szybki program odświeżający do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Płukanie oraz Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka AMICA NavigatorX AWX712DJB umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Funkcja Łatwe prasowanie, w którą wyposażono model NavigatorX AWX712DJB poprzez dodatkowe obracanie bębnem po zakończeniu programu prania zapobiega powstawaniu zagnieceń pranej odzieży. Ruchy bębna powodują, że ubrania wielokrotnie zmieniają swoje położenie i rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Funkcja Tryb szybki jest zalecana do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Uruchomienie funkcji pozwala na szybsze zakończenie prania.

Dostępna w modelu NavigatorX AWX712DJB funkcja programowania czasu rozpoczęcia prania umożliwia jego start w dowolnie wybranym momencie. Pranie można rozpocząć nawet z 23-godzinnym opóźnieniem. Funkcja ta jest niezwykle istotna dla gospodarstw domowych korzystających z nocnej taryfy energetycznej.

Pralka charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania i bezpieczeństwem. Opcje dodatkowe, jak np. zabezpieczenia przeciwwypływowe lub blokada Child Lock, gwarantują poczucie bezpieczeństwa użytkownika podczas korzystania z urządzenia. Child Lock zapobiega ingerencjom dzieci w ustawienia panelu sterowania. Ponadto okno pralki zostało zabezpieczone specjalną osłoną z tworzywa chroniącą przez przypadkowym kontaktem ze szkłem okna, które może być bardzo rozgrzane podczas prania w wysokich temperaturach. Ultra-zimne okno to funkcjonalność bardzo użyteczna, gdy w pobliżu pralki mogą znajdować się dzieci.

Parametry techniczne pralki AMICA NavigatorX AWX712DJB

Roczne zużycie energii (kWh/rok)162
Roczne zużycie wody (litry/rok)9240
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)527
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)78

Wyposażenie pralki AMICA NavigatorX AWX712DJB

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Awx712djb?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Pralki podobne do AMICA NavigatorX AWX712DJB

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce AMICA NavigatorX AWX712DJB

★★★☆☆
- patrycja

wszystko fajnie ale głośno piszczy przy praniu

Mam pralkę od tygodnia. Włączenie na noc odpada! Głośno piszczy gdy pierze. Zamknięte drzwi nie pomagają. To jej jedyna wada...”

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)