Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka AMICA NavigatorX AWX712DJ

Pralka AMICA NavigatorX AWX712DJ

Ładowana od frontu pralka automatyczna AMICA NavigatorX AWX712DJ w kolorze białym, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A+++, z maksymalnym wsadem 7 kg, AutoSensor, AquaJet, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótke 12’, Anti Allergia; opcje łatwe prasowanie, Tryb Szybki, możliwość programowania czasu startu, wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorx awx712dj?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Amica Navigatorx awx712dj

Pralka AMICA NavigatorX AWX712DJ to nie tylko jeden z najnowocześniejszych modeli, dostępnych obecnie na rynku, ale jednocześnie urządzenie niezwykle funkcjonalne, wyposażone w kilkanaście programów prania. AMICA NavigatorX AWX712DJ jest pralką nieskomplikowaną w obsłudze, a jednocześnie zapewnia możliwość prania każdego rodzaju odzieży dzięki uniwersalnym programom i opcjom dodatkowym prania. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom konstrukcyjnym Model NavigatorX AWX712DJ to urządzenie o najwyższej klasie efektywności energetycznej A+++. Niskie zużycie zasobów – wody i energii – czyni pralkę urządzeniem oszczędnym i przyjaznym środowisku.

Dzięki zastosowanemu w modelu AMICA NavigatorX AWX712DJ AutoSensor pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody.

Optymalizację zużycia wody, a co za tym idzie energii zapewnia dodatkowo system Aqua Jet. Jest to innowacyjny system dodatkowego obiegu wody w pralce. Woda wraz z detergentem jest pobierana z dołu bębna, transportowana do góry, a następnie z powrotem wstrzykiwana do bębna przez dwie dysze. Dzięki lepszemu wymieszaniu wody z detergentem system Aqua Jet podnosi skuteczność prania i pozwala na znaczące obniżenie zużycia energii.

Pralka została wyposażona w specjalny system zbieraków zapewniających intensywne pranie deszczowe. Pranie deszczowe zapewnia równomierne rozprowadzenie wody i środków piorących wewnątrz bębna dzięki czemu efekty zarówno prania jak i płukania są doskonałe.

Komfort użytkowania pralki zapewnia System Navigator stanowiący unikalne połączenie designu i ergonomii z funkcjonalnością i łatwością obsługi. Logiczny i czytelny układ elementów na panelu sterowania sprawia, że uruchamianie programów oraz wybór dodatkowych funkcji prania jest intuicyjny i nie wymaga instrukcji.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła programatora, natomiast do uruchamiania dodatkowych funkcji prania służą przyciski znajdujące się pod wyświetlaczem. Wybrane dodatkowe funkcje prania oraz szacunkowy czas pozostający do zakończenia programu widoczne są na wyświetlaczu. Dla każdego z programów prania użytkownik ma możliwość ustawienia własnych wartości temperatury oraz intensywności wirowania. Parametry te można zmieniać wykorzystując przyciski znajdujące się na panelu sterowania. Wybrane ustawienia widoczne są na wyświetlaczu.

Załadunek prania ułatwia duże, szeroko otwierane okno o średnicy 33 cm. Dzięki łatwemu dostępowi w bębnie pralki umieścić można duże sztuki prania takie jak koce, pościel czy firanki. Ponadto model ten wyposażony jest w elektromagnetyczną blokadę okna umożliwiającą natychmiastowe otwarcie drzwi podczas trwania cyklu w celu dołożenia rzeczy do prania. Funkcja gwarantuje bezpieczeństwo – pralka nie odblokuje drzwi przy wysokim poziomie wody lub wysokiej temperaturze wewnątrz bębna.

Pralka AMICA NavigatorX AWX712DJ posiada 15 programów prania:

 • Ręczniki 95°C – do prania i gotowania tkanin z włókien bawełnianych i lnianych. Za pomocą tego programu można wyprać zarówno białe bawełniane ubrania, jak i pościel, obrusy oraz ręczniki (ze względów higienicznych temperatura 90° jest wręcz zalecana do prania tego typu wyrobów).
 • Bawełna 60°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych bardzo mocno zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Bawełna 40°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych lekko zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Syntetyki – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania delikatnych wyrobów tekstylnych, sukienek, spódnic, koszul, bluzek oraz firan.
 • Wełna – do prania wyrobów wełnianych, nadających się do prania w pralce.
 • Ręczne – do prania wyrobów wełnianych, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Sport – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych. Szybki, 40 minutowy program zapewniający doskonały efekt prania przy jednoczesnej ochronie właściwości tkanin, z których wykonana jest odzież sportowa.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Koszule – szybki program do prania lekko zabrudzonych koszul z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Anti-Allergic – do prania odzieży dziecięcej oraz dla osób o wrażliwej skórze. W ramach programu wykonywane jest dodatkowe płukanie odzieży.
 • Codzienne 60’ – do prania tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 2,5 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Super Krótkie 12’ – szybki program odświeżający do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Płukanie oraz Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka AMICA NavigatorX AWX712DJ umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Dostępna w modelu NavigatorX AWX712DJ funkcja Łatwe prasowanie znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. Uruchamiając opcję pralka po zakończeniu programu prania delikatnie obraca bębnem. Dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Funkcja Tryb Szybki umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Dostępna w modelu NavigatorX AWX712DJ funkcja programowania czasu rozpoczęcia prania umożliwia jego start w dowolnie wybranym momencie. Pranie można rozpocząć nawet z 23-godzinnym opóźnieniem. Funkcja ta jest niezwykle istotna dla gospodarstw domowych korzystających z nocnej taryfy energetycznej.

Model wyposażony jest w kilka innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Pralka posiada zabezpieczenia przeciwypływowe oraz blokadę uruchomienia Child Lock- funkcję, zapobiegającą manipulowaniu dzieci przy panelu sterowania. Ponadto okno pralki zostało zabezpieczone specjalną osłoną z tworzywa chroniącą przez przypadkowym kontaktem ze szkłem okna, które może być bardzo rozgrzane podczas prania w wysokich temperaturach. Ultra-zimne okno to funkcjonalność bardzo użyteczna, gdy w pobliżu pralki mogą znajdować się dzieci.

Parametry techniczne pralki AMICA NavigatorX AWX712DJ

Roczne zużycie energii (kWh/rok)162
Roczne zużycie wody (litry/rok)9240
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)527
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)78

Wyposażenie pralki AMICA NavigatorX AWX712DJ

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorx awx712dj?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Pralki podobne do AMICA NavigatorX AWX712DJ

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce AMICA NavigatorX AWX712DJ

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)