Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka AMICA NavigatorX AWX612D

Pralka AMICA NavigatorX AWX612D

Ładowana od frontu, wąska (SLIM) pralka automatyczna AMICA NavigatorX AWX612D w kolorze białym, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 6 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótke 15’, Baby Comfort; opcje łatwe prasowanie, Tryb Szybki, możliwość programowania czasu startu, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorx awx612d?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Amica Navigatorx awx612d

AMICA NavigatorX AWX612D to pralka w pełni wykorzystująca możliwości, jakie daje zaawansowana technologia w produkcji sprzętu AGD. Bogactwo programów – jest ich 15 – oraz zaskakująca funkcjonalność opcji dodatkowych, pozwalają nazwać pralkę NavigatorX AWX612D prawdziwym pionierem na rynku urządzeń pralniczych. Dodatkowym atutem modelu jest jej wysoka klasa ekonomiczna. Po tym względem, Z kwalifikuje się do zaliczenia do klasy efektywności energetycznej A+. Urządzenie, przy całym bogactwie możliwości technologicznych i ustawień dodatkowych, jest zaskakująco proste w obsłudze. Wybranie optymalnej opcji, dzięki czytelnemu programatorowi, staje się dziecinnie łatwe. Ciekawy design pralki to dodatkowy plus, dzięki pięknej linii estetycznej, urządzenie nie wymaga zabudowy i może stanowić prawdziwą ozdobę kuchni czy łazienki.

AutoSensor, w który wyposażono model AMICA NavigatorX AWX612D to system inteligentnego zarządzania zużyciem wody podczas prania. Dzięki systemowi pralka pobiera tylko minimalną ilość wody konieczną do efektywnego prania w ramach określonego przez użytkownika programu prania i wielkości wsadu. Dzięki działaniu AutoSensor optymalizowane jest również zużycie energii pobieranej przez urządzenie w celu podgrzania wody wykorzystywanej podczas prania.

Pralka zapewnia doskonałe rezultaty prania i płukania dzięki systemowi prania deszczowego, w który wyposażono model AMICA NavigatorX AWX612D. Dzięki specjalnemu systemowi zabieraków woda w bębnie jest rozprowadzana bardzo równomiernie podnosząc efektywność prania i płukania.

Poprzez wykorzystany w modelu AMICA NavigatorX AWX612D System Navigator obsługa urządzenia jest niezwykle łatwa i wygodna. Czytelny panel sterowania z logicznie rozmieszczonymi elementami sterującymi sprawiają, że programowanie pralki oraz wybór dodatkowych funkcji prania jest intuicyjne i nie wymaga instrukcji zapewniając komfort użytkowania.

W pralce AMICA NavigatorX AWX612D wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła programatora, natomiast do uruchamiania dodatkowych funkcji prania służą przyciski znajdujące się pod wyświetlaczem. Wybrane dodatkowe funkcje prania oraz szacunkowy czas pozostający do zakończenia programu widoczne są na wyświetlaczu. Dla każdego z programów prania użytkownik ma możliwość ustawienia własnych wartości temperatury oraz intensywności wirowania. Parametry te można zmieniać wykorzystując przyciski znajdujące się na panelu sterowania. Wybrane ustawienia widoczne są na wyświetlaczu.

Dzięki dużym, szeroko otwieranym drzwiczkom załadunek prania, a szczególnie dużych sztuk takich jak koce, zasłony, firany czy pościel jest bardzo łatwy. Pralka posiada również elektromagnetyczną blokadę, która umożliwia dołożenie odzieży w każdym momencie trwania cyklu prania. Blokada uniemożliwi otwarcie drzwiczek przy wysokim poziomie wody lub wysokiej temperaturze wewnątrz bębna.

Pralka AMICA NavigatorX AWX612D posiada 15 programów prania:

 • Ręczniki 95°C – do prania i gotowania tkanin z włókien bawełnianych i lnianych. Za pomocą tego programu można wyprać zarówno białe bawełniane ubrania, jak i pościel, obrusy oraz ręczniki (ze względów higienicznych temperatura 90° jest wręcz zalecana do prania tego typu wyrobów).
 • Bawełna 60°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych bardzo mocno zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Bawełna 40°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych lekko zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Syntetyki – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania delikatnych wyrobów tekstylnych, sukienek, spódnic, koszul, bluzek oraz firan.
 • Wełna – do prania wyrobów wełnianych, nadających się do prania w pralce.
 • Ręczne – do prania wyrobów wełnianych, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Sport – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych. Szybki, 40 minutowy program zapewniający doskonały efekt prania przy jednoczesnej ochronie właściwości tkanin, z których wykonana jest odzież sportowa.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Koszule – szybki program do prania lekko zabrudzonych koszul z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Baby Comfort – do prania odzieży dziecięcej oraz dla osób o wrażliwej skórze. W ramach programu wykonywane jest dodatkowe płukanie odzieży.
 • Codzienne 60’ – do prania tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 2 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Super Krótkie 15’ – szybki program odświeżający do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Płukanie oraz Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka AMICA NavigatorX AWX612D umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Funkcja Łatwe prasowanie, w którą wyposażono model NavigatorX AWX612D poprzez dodatkowe obracanie bębnem po zakończeniu programu prania zapobiega powstawaniu zagnieceń pranej odzieży. Ruchy bębna powodują, że ubrania wielokrotnie zmieniają swoje położenie i rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Funkcja Tryb szybki jest zalecana do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Uruchomienie funkcji pozwala na szybsze zakończenie prania.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcia programu prania. Opóźnienie może wynosić do 23 godzin. Funkcja opóźnienia czasu startu jest niezwykle ważna w gospodarstwach domowych korzystających z nocnych, tańszych taryf energetycznych.

Model wyposażony został opcje dodatkowe, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania urządzenia. Pralka posiada zabezpieczenia przeciwwypływowe. Ponadto wyposażona jest w blokadę uruchomienia Child Lock, która to funkcja zapobiega możliwości manipulowania przy panelu sterowania – istotne zwłaszcza, jeśli chodzi o dzieci.

Ponadto pralka posiada okno wyposażone w specjalną osłonę z tworzywa, która chroni prze kontaktem ze szkłem okna rozgrzewającym się podczas prania w wysokiej temperaturze. Ultra-zimne okno zapewnia bezpieczeństwo korzystania z urządzenia i jest szczególnie użyteczne, gdy w pobliżu pralki mogą przebywać dzieci.

Parametry techniczne pralki AMICA NavigatorX AWX612D

Roczne zużycie energii (kWh/rok)195
Roczne zużycie wody (litry/rok)9900
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)416
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)61
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)79

Wyposażenie pralki AMICA NavigatorX AWX612D

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorx awx612d?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Pralki podobne do AMICA NavigatorX AWX612D

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce AMICA NavigatorX AWX612D

★★★★★
- Jacek

Świetna pralka

Mamy tę pralkę już od ok. roku i mogę powiedzieć że zakup jest trafiony w dziesiątkę. Cicha, dopiera wszystko jak należy, płucze i wiruje świetnie. Programy można ustawić prawie dowolnie. Poza tym wygląd ma swietny i o dziwo rzadko spotykana jest w sklepach.”

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)