Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka AMICA NavigatorPlus AWN710D

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN710D

Ładowana od frontu pralka automatyczna AMICA NavigatorPlus AWN710D w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 7 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcje łatwe prasowanie, Tryb Szybki, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Awn710d?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Amica Awn710d

AMICA NavigatorPlus AWN710D to wyzwanie rzucone nowoczesnej technologii w służbie jej wykorzystania do produkcji sprzętu AGD. Jest to pralka tyleż funkcjonalna, co prosta w użytkowaniu. Kilkanaście programów pralki pozwala na takie dopasowanie cyklu prania do rodzaju odzieży (i nie tylko, ponieważ NavigatorPlus AWN710D nadaje się również do prania pościeli i koców), że bez najmniejszych obaw użytkownik może być pewny doskonałego efektu prania. Dodatkowe funkcje prania, dzięki precyzji z jaką je opracowano, czyni proces prania stuprocentowo bezpiecznym dla odzieży. Klasa efektywności energetycznej tej pralki to aż A+. Skutki prania dla środowiska naturalnego dzięki tak niskiemu zużyciu energii, są znikome.

Zastosowany w modelu AMICA NavigatorPlus AWN710D AutoSensor zapewnia optymalizację zużycia wody podczas prania. Pralka automatycznie analizuje wielkość wsadu, a następnie pobiera jedynie minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia w ten sposób oszczędność wody, a także energii pobieranej przez urządzenie do podgrzania wody podczas prania.

Dzięki specjalnemu systemowi zbieraków, w które wyposażono model NavigatorPlus AWN710D podczas procesu prania, woda w bębnie jest rozprowadzana bardzo równomiernie zapewniając w ten sposób intensywne pranie deszczowe. Taki sposób prania zapewnia bardzo efektywne oddziaływanie detergentu na tkaniny, a także podnosi efektywność płukania.

System Navigator, w który wyposażono pralkę to wyjątkowe połączenie design z funkcjonalnością. Przejrzysty i czytelny programator oraz logiczny układ elementów sterujących sprawiają, że programowanie pralki oraz wybór dodatkowych funkcji prania jest intuicyjne i nie wymaga instrukcji zapewniając komfort użytkowania.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła programatora, natomiast do uruchamiania dodatkowych funkcji prania służą przyciski znajdujące się pod wyświetlaczem. Wybrane dodatkowe funkcje prania oraz szacunkowy czas pozostający do zakończenia programu widoczne są na wyświetlaczu. Dla każdego z programów prania użytkownik ma możliwość ustawienia własnych wartości temperatury oraz intensywności wirowania. Parametry te można zmieniać wykorzystując przyciski znajdujące się na panelu sterowania. Wybrane ustawienia widoczne są na wyświetlaczu.

Załadunek prania ułatwia duże, szeroko otwierane okno o średnicy 33 cm. Dzięki łatwemu dostępowi w bębnie pralki umieścić można duże sztuki prania takie jak koce, pościel czy firanki. Ponadto model AMICA NavigatorPlus AWN710D wyposażony jest w elektromagnetyczną blokadę okna umożliwiającą natychmiastowe otwarcie drzwi podczas trwania cyklu w celu dołożenia rzeczy do prania. Funkcja gwarantuje bezpieczeństwo – pralka nie odblokuje drzwi przy wysokim poziomie wody lub wysokiej temperaturze wewnątrz bębna.

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN710D posiada 15 programów prania:

 • Ręczniki 95°C – do prania i gotowania tkanin z włókien bawełnianych i lnianych. Za pomocą tego programu można wyprać zarówno białe bawełniane ubrania, jak i pościel, obrusy oraz ręczniki (ze względów higienicznych temperatura 90° jest wręcz zalecana do prania tego typu wyrobów).
 • Bawełna 60°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych bardzo mocno zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Bawełna 40°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych lekko zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Syntetyki – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania delikatnych wyrobów tekstylnych, sukienek, spódnic, koszul, bluzek oraz firan.
 • Wełna – do prania wyrobów wełnianych, nadających się do prania w pralce.
 • Ręczne – do prania wyrobów wełnianych, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Sport – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych. Szybki, 40 minutowy program zapewniający doskonały efekt prania przy jednoczesnej ochronie właściwości tkanin, z których wykonana jest odzież sportowa.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Koszule – szybki program do prania lekko zabrudzonych koszul z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Baby Comfort – do prania odzieży dziecięcej oraz dla osób o wrażliwej skórze. W ramach programu wykonywane jest dodatkowe płukanie odzieży.
 • Codzienne 60’ – do prania tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 2,5 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Super Krótkie 15’ – szybki program odświeżający do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Płukanie oraz Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka AMICA NavigatorPlus AWN710D umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Funkcja Łatwe prasowanie, w którą wyposażono model NavigatorPlus AWN710D poprzez dodatkowe obracanie bębnem po zakończeniu programu prania zapobiega powstawaniu zagnieceń pranej odzieży. Ruchy bębna powodują, że ubrania wielokrotnie zmieniają swoje położenie i rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Funkcja Tryb szybki skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcia programu prania. Opóźnienie może wynosić do 23 godzin. Funkcja opóźnienia czasu startu jest niezwykle ważna w gospodarstwach domowych korzystających z nocnych, tańszych taryf energetycznych.

Pralka jest bardzo dobrze wyposażona, jeśli chodzi o funkcje dodatkowe, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Model posiada zabezpieczenia przeciwwypływowe, które chronią przed zalaniem. Oprócz tego pralka posiada blokadę uruchomienia – Child Lock Rozwiązanie to doskonale chroni panel sterowania przed manipulowaniem osób trzecich, np. dzieci. Ponadto pralka posiada okno wyposażone w specjalną osłonę z tworzywa, która chroni prze kontaktem ze szkłem okna rozgrzewającym się podczas prania w wysokiej temperaturze. Ultra-zimne okno zapewnia bezpieczeństwo korzystania z urządzenia i jest szczególnie użyteczne, gdy w pobliżu pralki mogą przebywać dzieci.

Parametry techniczne pralki AMICA NavigatorPlus AWN710D

Roczne zużycie energii (kWh/rok)222
Roczne zużycie wody (litry/rok)10337
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)527
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)77

Wyposażenie pralki AMICA NavigatorPlus AWN710D

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Awn710d?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Pralki podobne do AMICA NavigatorPlus AWN710D

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce AMICA NavigatorPlus AWN710D

★★★★★
- minikka

solidna pralka, zero problemów

Jak na cenę pralki (ok tysiąca zł) to naprawdę świetny wybór i moim zdaniem cena niższa niż faktyczne możliwości pralki. Duży wybór programów, cicha praca, po przesiadce ze starej skaczącej pralki, wirowanie tutaj to naprawdę poezja :) Fajny program antyalergiczny prania ubranek dla dzieci, do tego 7kg to już sporo prania. Polecam! :)”

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)