Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka AMICA NavigatorPlus AWN612D

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN612D

Ładowana od frontu pralka automatyczna AMICA NavigatorPlus AWN612D w kolorze białym, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 6 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcje łatwe prasowanie, Tryb Szybki, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorplus awn612d?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Amica Navigatorplus awn612d

AMICA NavigatorPlus AWN612D to pralka nowoczesna i prosta w obsłudze. Taki opis w najprostszy sposób odzwierciedla jej kluczowe atuty. Kilkanaście programów prania oraz funkcje dodatkowe pozwalają tak dobrać odpowiednie ustawienia, aby pranie było nie tylko efektywne, ale zarazem aby trwało dokładnie tyle czasu, ile tego wymaga stopień zabrudzenia odzieży. Przy zastosowaniu takich rozwiązań technologicznych, oszczędność energii jest bezdyskusyjna. Potwierdza to zresztą klasa efektywności energetycznej A+, którą szczyci się urządzenie.

AutoSensor, w który wyposażono model AMICA NavigatorPlus AWN612D zapewnia optymalne zużycia wody podczas prania. W zależności od wyboru programu prania i wielkości wsadu, pralka pobierze minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia jak najbardziej efektywnego procesu prania. Przez swoje działanie AutoSensor optymalizuje również zużycie pobieranej energii niezbędnej do podgrzania wody podczas prania.

Pralka NavigatorPlus AWN612D została wyposażona w specjalny system zbieraków zapewniających intensywne pranie deszczowe. Pranie deszczowe zapewnia równomierne rozprowadzenie wody i środków piorących wewnątrz bębna dzięki czemu efekty zarówno prania jak i płukania są doskonałe.

Poprzez wykorzystany w modelu NavigatorPlus AWN612D System Navigator obsługa urządzenia jest niezwykle łatwa i wygodna. Czytelny panel sterowania z logicznie rozmieszczonymi elementami sterującymi sprawiają, że programowanie pralki oraz wybór dodatkowych funkcji prania jest intuicyjne i nie wymaga instrukcji zapewniając komfort użytkowania.

W modelu NavigatorPlus AWN612D wyboru programu prania dokonuje się poprzez odpowiednie ustawienie pokrętła programatora. Wyboru dodatkowej funkcji prania, zmiany temperatury prania czy intensywności wirowania dokonuje się przy wykorzystaniu przycisków znajdujących się na panelu sterowania. Wybrane przez użytkownika parametry widoczne są na wyświetlaczu, który pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Załadunek prania ułatwia duże, szeroko otwierane okno o średnicy 30 cm. Dzięki łatwemu dostępowi w bębnie pralki umieścić można duże sztuki prania takie jak koce, pościel czy firanki. Ponadto model AMICA NavigatorPlus AWN612D wyposażony jest w elektromagnetyczną blokadę okna umożliwiającą natychmiastowe otwarcie drzwi podczas trwania cyklu w celu dołożenia rzeczy do prania. Funkcja gwarantuje bezpieczeństwo – pralka nie odblokuje drzwi przy wysokim poziomie wody lub wysokiej temperaturze wewnątrz bębna.

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN612D posiada 15 programów prania:

 • Ręczniki 95°C – do prania i gotowania tkanin z włókien bawełnianych i lnianych. Za pomocą tego programu można wyprać zarówno białe bawełniane ubrania, jak i pościel, obrusy oraz ręczniki (ze względów higienicznych temperatura 90° jest wręcz zalecana do prania tego typu wyrobów).
 • Bawełna 60°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych bardzo mocno zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Bawełna 40°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych lekko zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Syntetyki – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania delikatnych wyrobów tekstylnych, sukienek, spódnic, koszul, bluzek oraz firan.
 • Wełna – do prania wyrobów wełnianych, nadających się do prania w pralce.
 • Ręczne – do prania wyrobów wełnianych, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Sport – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych. Szybki, 40 minutowy program zapewniający doskonały efekt prania przy jednoczesnej ochronie właściwości tkanin, z których wykonana jest odzież sportowa.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Koszule – szybki program do prania lekko zabrudzonych koszul z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Baby Comfort – do prania odzieży dziecięcej oraz dla osób o wrażliwej skórze. W ramach programu wykonywane jest dodatkowe płukanie odzieży.
 • Codzienne 60’ – do prania tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 2 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Super Krótkie 15’ – szybki program odświeżający do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Płukanie oraz Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka AMICA NavigatorPlus AWN612D umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Funkcja Łatwe prasowanie poprzez dodatkowe obracanie bębnem po zakończeniu programu prania zapobiega powstawaniu zagnieceń pranej odzieży. Ruchy bębna powodują, że ubrania wielokrotnie zmieniają swoje położenie i rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Funkcja Tryb szybki skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Dostępna w modelu AMICA NavigatorPlus AWN612D funkcja programowania czasu rozpoczęcia prania umożliwia jego start w dowolnie wybranym momencie. Pranie można rozpocząć nawet z 23-godzinnym opóźnieniem. Funkcja ta jest niezwykle istotna dla gospodarstw domowych korzystających z nocnej taryfy energetycznej.

Pralka charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem zapewniającym komfort użytkowania. Funkcje zabezpieczeń przeciwwypływowych lub blokada uruchomienia Child Lock, gwarantują poczucie bezpieczeństwa użytkownika podczas korzystania z urządzenia. Child Lock zapobiega ingerencjom dzieci w ustawienia panelu sterowania. Pralka posiada okno wyposażone w specjalną osłonę z tworzywa, która chroni prze kontaktem ze szkłem okna rozgrzewającym się podczas prania w wysokiej temperaturze. Ultra-zimne okno zapewnia bezpieczeństwo korzystania z urządzenia i jest szczególnie użyteczne, gdy w pobliżu pralki mogą przebywać dzieci.

Parametry techniczne pralki AMICA NavigatorPlus AWN612D

Roczne zużycie energii (kWh/rok)195
Roczne zużycie wody (litry/rok)10560
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)527
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)79

Wyposażenie pralki AMICA NavigatorPlus AWN612D

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorplus awn612d?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Pralki podobne do AMICA NavigatorPlus AWN612D

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce AMICA NavigatorPlus AWN612D

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)