Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka AMICA NavigatorPlus AWN610D

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN610D

Ładowana od frontu pralka automatyczna AMICA NavigatorPlus AWN610D w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 6 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcje łatwe prasowanie, Tryb Szybki, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorplus awn610d?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Amica Navigatorplus awn610d

AMICA NavigatorPlus AWN610D jest prawdziwie uniwersalnym urządzeniem pralniczym. Wysokie zaawansowanie technologiczne tej pralki wynika zarówno z różnorodności programów, jak i funkcjonalności opcji dodatkowych prania. Ten zestaw funkcji pozwala tak precyzyjnie dobrać odpowiednie ustawienie, aby przy znikomym zużyciu energii, cieszyć się doskonałym efektem prania. Dodatkowym atutem modelu NavigatorPlus AWN610D jest łatwość obsługi. Czytelny programator jest niezwykle pomocny w optymalnym ustawieniu urządzenia. Wynikiem tego pralka jest prosta w obsłudze nawet dla początkującego użytkownika.

Dzięki zastosowanemu w modelu AMICA NavigatorPlus AWN610D AutoSensor pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody.

Pralka zapewnia doskonałe rezultaty prania i płukania dzięki systemowi prania deszczowego, w który wyposażono model NavigatorPlus AWN610D. Dzięki specjalnemu systemowi zabieraków woda w bębnie jest rozprowadzana bardzo równomiernie podnosząc efektywność prania i płukania.

Komfort użytkowania pralki zapewnia System Navigator stanowiący unikalne połączenie designu i ergonomii z funkcjonalnością i łatwością obsługi. Logiczny i czytelny układ elementów na panelu sterowania sprawia, że uruchamianie programów oraz wybór dodatkowych funkcji prania jest intuicyjny i nie wymaga instrukcji.

W modelu NavigatorPlus AWN610D wyboru programu prania dokonuje się poprzez odpowiednie ustawienie pokrętła programatora. Wyboru dodatkowej funkcji prania, zmiany temperatury prania czy intensywności wirowania dokonuje się przy wykorzystaniu przycisków znajdujących się na panelu sterowania. Wybrane przez użytkownika parametry widoczne są na wyświetlaczu, który pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Załadunek prania ułatwia duże, szeroko otwierane okno o średnicy 30 cm. Dzięki łatwemu dostępowi w bębnie pralki umieścić można duże sztuki prania takie jak koce, pościel czy firanki. Ponadto model AMICA NavigatorPlus AWN610D wyposażony jest w elektromagnetyczną blokadę okna umożliwiającą natychmiastowe otwarcie drzwi podczas trwania cyklu w celu dołożenia rzeczy do prania. Funkcja gwarantuje bezpieczeństwo – pralka nie odblokuje drzwi przy wysokim poziomie wody lub wysokiej temperaturze wewnątrz bębna.

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN610D posiada 15 programów prania:

 • Ręczniki 95°C – do prania i gotowania tkanin z włókien bawełnianych i lnianych. Za pomocą tego programu można wyprać zarówno białe bawełniane ubrania, jak i pościel, obrusy oraz ręczniki (ze względów higienicznych temperatura 90° jest wręcz zalecana do prania tego typu wyrobów).
 • Bawełna 60°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych bardzo mocno zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Bawełna 40°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych lekko zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Syntetyki – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania delikatnych wyrobów tekstylnych, sukienek, spódnic, koszul, bluzek oraz firan.
 • Wełna – do prania wyrobów wełnianych, nadających się do prania w pralce.
 • Ręczne – do prania wyrobów wełnianych, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Sport – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych. Szybki, 40 minutowy program zapewniający doskonały efekt prania przy jednoczesnej ochronie właściwości tkanin, z których wykonana jest odzież sportowa.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Koszule – szybki program do prania lekko zabrudzonych koszul z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Baby Comfort – do prania odzieży dziecięcej oraz dla osób o wrażliwej skórze. W ramach programu wykonywane jest dodatkowe płukanie odzieży.
 • Codzienne 60’ – do prania tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 2 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Super Krótkie 15’ – szybki program odświeżający do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Płukanie oraz Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka AMICA NavigatorPlus AWN610D umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Dostępna w modelu AMICA NavigatorPlus AWN610D funkcja Łatwe prasowanie znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. Uruchamiając opcję pralka po zakończeniu programu prania delikatnie obraca bębnem. Dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Funkcja Tryb szybki umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcia programu prania. Opóźnienie może wynosić do 23 godzin. Funkcja opóźnienia czasu startu jest niezwykle ważna w gospodarstwach domowych korzystających z nocnych, tańszych taryf energetycznych.

Model wyposażony jest w kilka innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania urządzenia. Pralka posiada blokadę uruchomienia Child Lock. Pod tą nazwą kryje się funkcja, zapobiegająca manipulowaniu dzieci przy panelu sterowania. Ponadto urządzenie ma zabezpieczenia przeciwwypływowe, chroniące przed zalaniem. Okno pralki zostało zabezpieczone specjalną osłoną z tworzywa chroniącą przez przypadkowym kontaktem ze szkłem okna, które może być bardzo rozgrzane podczas prania w wysokich temperaturach. Ultra-zimne okno to funkcjonalność bardzo użyteczna, gdy w pobliżu pralki mogą znajdować się dzieci.

Parametry techniczne pralki AMICA NavigatorPlus AWN610D

Roczne zużycie energii (kWh/rok)195
Roczne zużycie wody (litry/rok)10560
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)527
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)77

Wyposażenie pralki AMICA NavigatorPlus AWN610D

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorplus awn610d?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Pralki podobne do AMICA NavigatorPlus AWN610D

Pralka AMICA BasicControl AWB610D

Pralka AMICA BasicControl AWB610D

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu pralka automatyczna AMICA BasicControl AWB610D w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 6 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcja Płukanie Extra, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz cyfrowy.

czytaj więcej
Pralka AMICA BasicControl AWS610L

Pralka AMICA BasicControl AWS610L

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu, pralka automatyczna AMICA BasicControl AWS610L SLIM, w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 6 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Bawełna, Wełna, Syntetyki, Super krótkie 15’, Baby Comfort, Autoczyszczenie.

czytaj więcej

Opinie o pralce AMICA NavigatorPlus AWN610D

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)