Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka AMICA NavigatorPlus AWN510D

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN510D

Ładowana od frontu, wąska (SLIM) pralka automatyczna AMICA NavigatorPlus AWN510D w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 5 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcje łatwe prasowanie, Tryb Szybki, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorplus awn510d?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Amica Navigatorplus awn510d

AMICA NavigatorPlus AWN510D jest pralką w takim samym stopniu nowoczesną, co prostą w użytkowaniu. Zaawansowanie technologiczne modelu zadziwia wielością funkcjonalnych rozwiązań. Kilkanaście programów wraz z opcjami dodatkowymi prania czyni z tej pralki uniwersalne urządzenie pralnicze, którego użycie, w wielu wypadkach może zastąpić wizytę w pralni. NavigatorPlus AWN510D nadaje się bowiem zarówno do prania odzieży o różnym stopniu zabrudzenia, jak i pościeli oraz koców. Dodatkowym atutem modelu jest niski poziom zużycia energii. Pralka należy do klasy efektywności energetycznej A+.

Dzięki zastosowanemu w modelu AMICA NavigatorPlus AWN510D AutoSensor pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody.

Pralka została wyposażona w specjalny system zbieraków zapewniających intensywne pranie deszczowe. Pranie deszczowe zapewnia równomierne rozprowadzenie wody i środków piorących wewnątrz bębna dzięki czemu efekty zarówno prania jak i płukania są doskonałe.

Komfort użytkowania pralki zapewnia System Navigator stanowiący unikalne połączenie designu i ergonomii z funkcjonalnością i łatwością obsługi. Logiczny i czytelny układ elementów na panelu sterowania sprawia, że uruchamianie programów oraz wybór dodatkowych funkcji prania jest intuicyjny i nie wymaga instrukcji.

W pralce AMICA NavigatorPlus AWN510D program prania wybierany jest za pomocą pokrętła. Aktywacja dodatkowych funkcji prania, zmiana temperatury prania oraz intensywności wirowania dokonywana jest za pomocą przycisków znajdujących się na panelu sterowania. Wybrane przez użytkownika parametry prania widoczne są na wyświetlaczu, który pokazuje również czas pozostający do zakończenia prania.

Pralka NavigatorPlus AWN510D posiada duże, szeroko otwierane drzwiczki o średnicy 33 cm co znacznie ułatwia załadunek dużych sztuk prania takich jak koce, firanki, zasłony czy pościel. Dodatkowo, drzwiczki wyposażone są w elektromagnetyczną blokadę, która umożliwia dołożenie prania w dowolnym momencie trwania cyklu. Drzwi nie odblokują się przy wysokim poziomie wody lub wysokiej temperaturze wewnątrz bębna.

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN510D posiada 15 programów prania:

 • Ręczniki 95°C – do prania i gotowania tkanin z włókien bawełnianych i lnianych. Za pomocą tego programu można wyprać zarówno białe bawełniane ubrania, jak i pościel, obrusy oraz ręczniki (ze względów higienicznych temperatura 90° jest wręcz zalecana do prania tego typu wyrobów).
 • Bawełna 60°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych bardzo mocno zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Bawełna 40°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych lekko zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Syntetyki – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania delikatnych wyrobów tekstylnych, sukienek, spódnic, koszul, bluzek oraz firan.
 • Wełna – do prania wyrobów wełnianych, nadających się do prania w pralce.
 • Ręczne – do prania wyrobów wełnianych, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Sport – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych. Szybki, 40 minutowy program zapewniający doskonały efekt prania przy jednoczesnej ochronie właściwości tkanin, z których wykonana jest odzież sportowa.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Koszule – szybki program do prania lekko zabrudzonych koszul z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Baby Comfort – do prania odzieży dziecięcej oraz dla osób o wrażliwej skórze. W ramach programu wykonywane jest dodatkowe płukanie odzieży.
 • Codzienne 60’ – do prania tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 2 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Super Krótkie 15’ – szybki program odświeżający do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Płukanie oraz Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka AMICA NavigatorPlus AWN510D umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Dostępna w modelu AMICA NavigatorPlus AWN510D funkcja Łatwe prasowanie znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. Uruchamiając opcję pralka po zakończeniu programu prania delikatnie obraca bębnem. Dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Dzięki funkcji Rapid, w którą wyposażony jest model NavigatorPlus AWN510D można skrócić czas trwania programu i wcześniej zakończyć pranie jednocześnie zachowując jego doskonałe rezultaty. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Dostępna w modelu funkcja opóźnienia czasu startu pozwala na zaprogramowanie rozpoczęcia programu prania z opóźnieniem do 23 godzin. Jest to bardzo istotne w sytuacjach korzystania z nocnych, tańszych taryf energetycznych.

Model wyposażony jest w kilka innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania urządzenia. Pralka posiada blokadę uruchomienia Child Lock. Pod tą nazwą kryje się funkcja, zapobiegająca manipulowaniu dzieci przy panelu sterowania. Ponadto urządzenie ma zabezpieczenia przeciwwypływowe, chroniące przed zalaniem. Pralka posiada okno wyposażone w specjalną osłonę z tworzywa, która chroni prze kontaktem ze szkłem okna rozgrzewającym się podczas prania w wysokiej temperaturze. Ultra-zimne okno zapewnia bezpieczeństwo korzystania z urządzenia i jest szczególnie użyteczne, gdy w pobliżu pralki mogą przebywać dzieci.

Parametry techniczne pralki AMICA NavigatorPlus AWN510D

Roczne zużycie energii (kWh/rok)167
Roczne zużycie wody (litry/rok)9007
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)416
Maksymalna waga wsadu (kg)5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)77

Wyposażenie pralki AMICA NavigatorPlus AWN510D

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Navigatorplus awn510d?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Pralki podobne do AMICA NavigatorPlus AWN510D

Pralka AMICA BasicControl AWB510D

Pralka AMICA BasicControl AWB510D

Pralki, Pralki wąskie (slim), Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu, wąska (SLIM) pralka automatyczna AMICA BasicControl AWB510D w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 5 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcja Płukanie Extra, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz cyfrowy.

czytaj więcej

Opinie o pralce AMICA NavigatorPlus AWN510D

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)