Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka AMICA BasicControl AWB610D

Pralka AMICA BasicControl AWB610D

Ładowana od frontu pralka automatyczna AMICA BasicControl AWB610D w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 6 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcja Płukanie Extra, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz cyfrowy.
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Basiccontrol awb610d?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Amica Basiccontrol awb610d

AMICA BasicControl AWB610D to pralka, której rozwiązania technologiczne zarówno zadziwiają swoją trafnością, jak i prostotą w użytkowaniu. Pralka posiada kilkanaście różnorodnych programów, co czyni proces prania bardzo efektywnym i bezpiecznym dla pranej odzieży. Wysoka klasa efektywności energetycznej modelu (A+) jest kolejnym atutem pralki. Łatwy w obsłudze BasicControl AWB610D szybko pozwala poznać i stosować jego walory technologiczne, nawet niedoświadczonemu użytkownikowi.

Dzięki zastosowanemu w modelu AMICA BasicControl AWB610D AutoSensor pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody.

Pralka zapewnia doskonałe rezultaty prania i płukania dzięki systemowi prania deszczowego, w który wyposażono model BasicControl AWB610D. Dzięki specjalnemu systemowi zabieraków woda w bębnie jest rozprowadzana bardzo równomiernie podnosząc efektywność prania i płukania.

Komfort użytkowania pralki zapewnia System Navigator stanowiący unikalne połączenie designu i ergonomii z funkcjonalnością i łatwością obsługi. Logiczny i czytelny układ elementów na panelu sterowania sprawia, że uruchamianie programów oraz wybór dodatkowych funkcji prania jest intuicyjny i nie wymaga instrukcji.

W pralce AMICA BasicControl AWB610D program prania wybierany jest za pomocą pokrętła programatora. Obok nieg znajduje się pokrętło służące do wyboru intensywności wirowania. Aktywacja dodatkowych funkcji prania oraz zmiana temperatury prania dokonywana jest za pomocą przycisków znajdujących się na panelu sterowania. Wybrane przez użytkownika parametry prania sygnalizowane są zapalonymi diodami. Wyświetlacz pokazuje temperaturę prania oraz czas pozostający do zakończenia programu.

Pralka AMICA BasicControl AWB610D posiada 15 programów prania:

 • Ręczniki 95°C – do prania i gotowania tkanin z włókien bawełnianych i lnianych. Za pomocą tego programu można wyprać zarówno białe bawełniane ubrania, jak i pościel, obrusy oraz ręczniki (ze względów higienicznych temperatura 90° jest wręcz zalecana do prania tego typu wyrobów).
 • Bawełna 60°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych bardzo mocno zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Bawełna 40°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych lekko zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Syntetyki – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania delikatnych wyrobów tekstylnych, sukienek, spódnic, koszul, bluzek oraz firan.
 • Wełna – do prania wyrobów wełnianych, nadających się do prania w pralce.
 • Ręczne – do prania wyrobów wełnianych, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Sport – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych. Szybki, 40 minutowy program zapewniający doskonały efekt prania przy jednoczesnej ochronie właściwości tkanin, z których wykonana jest odzież sportowa.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Koszule – szybki program do prania lekko zabrudzonych koszul z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Baby Comfort – do prania odzieży dziecięcej oraz dla osób o wrażliwej skórze. W ramach programu wykonywane jest dodatkowe płukanie odzieży.
 • Codzienne 60’ – do prania tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 3 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Super Krótkie 15’ – szybki program odświeżający do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Płukanie oraz Wirowanie.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję Płukanie Extra. W ramach tej opcji pralka wykonuje dodatkowy cykl płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Dostępna w modelu funkcja opóźnienia czasu startu pozwala na zaprogramowanie rozpoczęcia programu prania z opóźnieniem do 23 godzin. Jest to bardzo istotne w sytuacjach korzystania z nocnych, tańszych taryf energetycznych.

Model wyposażony został w dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, które gwarantują komfort użytkowania. Pralka posiada zabezpieczenia przeciwwypływowe, a ponadto wyposażona jest w blokadę uruchomienia Child Lock, która to funkcja zapobiega możliwości manipulowania przy panelu sterowania – istotne zwłaszcza, jeśli chodzi o dzieci.

 

Parametry techniczne pralki AMICA BasicControl AWB610D

Roczne zużycie energii (kWh/rok)195
Roczne zużycie wody (litry/rok)10560
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)527
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)77

Wyposażenie pralki AMICA BasicControl AWB610D

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Basiccontrol awb610d?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Pralki podobne do AMICA BasicControl AWB610D

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN610D

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN610D

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu pralka automatyczna AMICA NavigatorPlus AWN610D w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 6 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcje łatwe prasowanie, Tryb Szybki, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz LCD.

czytaj więcej
Pralka AMICA BasicControl AWS610L

Pralka AMICA BasicControl AWS610L

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu, pralka automatyczna AMICA BasicControl AWS610L SLIM, w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 6 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Bawełna, Wełna, Syntetyki, Super krótkie 15’, Baby Comfort, Autoczyszczenie.

czytaj więcej

Opinie o pralce AMICA BasicControl AWB610D

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)